Piknik Rodzinny „Hej Sobótka 2019” na plaży w Uhowie

piątek, 07 czerwiec 2019

Wiejski Dom Kultury w Uhowie zaprasza na Piknik Rodzinny "Hej Sobótka 2019" na plaży w Uhowie – już 22 czerwca, od godz. 15.00.

Impreza odbywa się cyklicznie. W tym roku już po raz 51. Jest to więc najstarsza impreza w regionie. Również jedyna impreza w regionie, gdzie kultywowane są najstarsze tradycje słowiańskie.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić!

Po raz pierwszy w Uhowie pomiędzy godzinami 12.00 a 18.00 przy plaży będzie stał ambulans do poboru krwi. Krew podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!

Dzięki Andrzejowi Świrskiemu, prezesowi Oddziału SHDK w Łapach oraz naczelnikowi OSP Uhowo Wojtkowi Kuleszy będzie można wspomóc RCKiK Białystok.

Zachęcamy do jak największej frekwencji!!

Program Sobótki 2019:

15.00 – Rozpoczęcie imprezy.

15.10 – Animacje dla dzieci.

15.35 – Konkurs wiedzy o Uhowie z nagrodami.

15.50 – Animacje dla młodzieży.

16.00 – Konkurs „Mam talent”.

Zapraszam dziecięce i młodzieżowe talenty z Uhowa i okolic. Będzie można nie tylko zaprezentować się szerszemu gronu publiczności, ale również zdobyć wspaniałe nagrody. Jeśli lubisz śpiewać, tańczyć, opowiadać kawały, stepować lub masz inny talent – to konkurs dla Ciebie.

16.30 - Pokaz OSP Uhowo.

Również w tym roku OSP Uhowo zaprezentuje swoje niebywałe umiejętności ratownicze. Tym razem w pokazie wodnym. Tego jeszcze nie było!

17.00 – Pokaz psów służbowych, sprzętu Straży Więziennej, Policji.

Na imprezie odbędzie się pokaz psów specjalnych z Aresztu Śledczego w Białymstoku i psa patrolowo – obronnego z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

17.30 – Zespół "Reaktywacja 18" z Uhowa. Zespół znany i kochany, ponownie na scenie w Uhowie. Reaktywowani po latach. Wystąpią nieodpłatnie w starym i niezapomnianym składzie: Franciszek Hołowienko - perkusja, Alek Kowalczuk - gitara, Mirosław Goździk - klawisz, Darek Dębicki - gitara.

18.00 -  Spektakl teatralny dla dzieci „Kociołek i Bajeczka” (Studio Karuzela).

Czerwony kapturek, Śpiąca królewna, O rybaku i złotej rybce. Każdy zna doskonale te historie. Co by się jednak wydarzyło, gdyby losy bohaterów potoczyły się zupełnie inaczej? W starej bibliotece  mały chochlik odważył się nieco zamieszać i wlać do garnka wyobraźni szczyptę magii. Wrzucił do kociołka bajki, baśnie i legendy. Podgrzał i przyprawił... Czy wilk zawsze bywa zły? Czy złota rybka może spełnić swoje własne życzenie i jak długo spała śpiąca królewna? Odpowiedzi na te pytanie zaskoczą. Znane do tej pory opowieści przeobrażą się w w nowe historie i i pokażą, że nie warto oceniać innych po pozorach.

18.35 – Konkurs dla dorosłych.

19.00 – Zespół rock, pop, funk, blues SIDE OFF BAND.

Zespół w 7-osobowym składzie: dwa wokale, perkusja, gitara, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, saksofon. Grają muzykę w 100% na żywo, nadając niepowtarzalne brzmienie i atmosferę każdej imprezie.

20.00 – Inscenizacja obrzędowa i puszczanie wianków.

Młodzież z Uhowa i Łap przygotowuje inscenizację obrzędu Nocy Kupały, tym razem w wykonaniu tradycyjnym. Po raz pierwszy w tej formie  w Uhowie!

Zapraszam panny do wspólnego puszczania wianków

20.30 – Grupa Ognia FENIX - teatr ognia Hajnówka.

Wielkie show znowu w Uhowie. Tym razem artyści wystąpią z nowym programem. Niezapomniane wrażenia!

21.00 – Dyskoteka z DJ Danny.

Najlepsze przeboje światowej muzyki zawitają znów do Uhowa. Gorąca zabawa w plenerze.

22.00 – Zakończenie imprezy.

W godzinach 16.00 – 18.00 dzieci będą mogły pomalować swoje twarze w różne nietuzinkowe wzory.

Kolejna niespodzianka to warsztaty w robieniu wianków sobótkowych, w godzinach 17.00 – 19.00.

Zapraszam!

Instruktor WDK w Uhowie