Zapraszamy na obchody 99. rocznicy Cudu nad Wisłą i Święto Wojska Polskiego

wtorek, 06 sierpień 2019

W rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r., zwanej "Cudem nad Wisłą" zostało ustanowione Święto Wojska Polskiego. W 1920 roku wojska polskie pokonały bolszewików na przedpolach Warszawy. Była to decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Zwycięstwo nad Armią Czerwoną zapewniło Polsce niepodległość i uchroniło Europę przed rewolucją bolszewicką.

W dniu 15 sierpnia (czwartek) o godz. 11:15 przedstawiciele władz samorządowych Gminy Łapy złożą kwiaty i zapalą znicze przy pomniku Niepodległości i pomniku ppłk. Stanisława Nilskiego – Łapińskiego, Krzyżu Sybiraków. Następnie kwiaty i znicze zostaną złożone również przy Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu.

Po złożeniu kwiatów, o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny połączona z uroczystościami odpustowymi parafii, obchodzonymi z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w uroczystościach i wspólnego oddania czci Żołnierzom Wojska Polskiego, którzy w 1920 roku odparli bolszewicką nawałę.