Dobra wiadomość dla mieszkańców ul. Sokołowskiej

piątek, 09 październik 2020

Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku wybrał w czwartek (8.10) wykonawcę, który przebuduje i rozbuduje drogę nr 1527 B Łapy (Osse) – Gąsówka-Osse, czyli ulicę Sokołowską na odcinku 869 m.  Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyło Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Budowlanych „MIPA” Leon Stankiewicz z Białegostoku. Wartość zamówienia to ponad 3 mln 220 tys. zł.

Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 50 % uzyskanemu przez Powiat Białostocki z Funduszu Dróg Samorządowym. Pozostałe koszty pokryją po połowie Powiat i Gmina Łapy.

Na odcinku 869 m powstanie jezdnia o szerokości 6 m z nową bitumiczną nawierzchnią. Po obu stronach drogi będą ścieżki rowerowe z dopuszczeniem ruchu pieszego, wykonane z brukowej  kostki betonowej.  Zostanie uzupełnione oznakowanie pionowe oraz poziome drogi, m.in. powstanie przejście dla pieszych. Zostanie również wykonana kanalizacja deszczowa wraz z utwardzonymi rowami odprowadzającymi wodę.

Ulica Sokołowska na remont czeka od kilkunastu lat. Stan techniczny drogi  jest bardzo zły. Są tam liczne wyboje i nierówności. Nie ma wydzielonych chodników, a piesi muszą poruszać się po jezdni. Wkrótce się to zmieni. Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku planuje przekazać wykonawcy plac budowy jeszcze w październiku. Zakończenie tej inwestycji drogowej zaplanowano z kolei na koniec października 2021 r.