Pierwsza wygrana Uczniowskiego Klubu Sportowego „JEDYNKA” w Lidze Kadetów

czwartek, 03 grudzień 2020

Ze zmiennym szczęściem rywalizuje zespół Uczniowskiego Klubu sportowego „Jedynka” Łapy w rozgrywkach Kadetów U-15  organizowanych przez Podlaski Związek Koszykówki.

W środę 25 listopada  prowadzona przez trenera Dariusza Jabłońskiego drużyna zmierzyła się z zespołem Młodzieżowego Klubu Sportowego „Batory 18” z Białegostoku. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 16-16, w drugiej gospodarze wypracowali sobie czteropunktową przewagę i do przerwy zespól UKS 1 prowadził 24 do 20. Trzecia kwarta to ponownie wyrównana walka na parkiecie i przewaga zespołu z Łap tylko jednym oczkiem 17 do 16. W ostatniej odsłonie meczu zespół z Białegostoku nie był w stanie zniwelować strat poniesionych w trzech pierwszych kwartach i mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 51 do 45.

Na wyróżnienie w zespole zasłużyli zawodnicy: Bartek Gołaszewski,Piotr Kostro, Bartek Nadolny i Piotr Niewiński.

Kolejny mecz ligi wojewódzkiej kadetów odbędzie się 8 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach przy ulicy Matejki. Przeciwnikiem zespołu z Łap będzie drużyna „UKS Dziewiątka” Łomża.

Zadanie współfinansowane z budżetu Gminy Łapy.