MKS Pogoń Łapy z awansem do Klasy Okręgowej Seniorów

wtorek, 29 czerwiec 2021

Ostatni pojedynek to starcie dwóch najlepszych zespołów A klasy pierwszej grupy. Przed meczem odbyła się krótka ceremonia wręczenia pamiątkowych pucharów i medali obu drużynom za awans do Klasy Okręgowej Seniorów, której dokonał Prezes Podlaskiego ZPN - Pan Sławomir Kopczewski. Podczas tej uroczystości, Zarząd naszego klubu, uhonorował drobnym upominkiem odchodzącego na piłkarską emeryturę, naszego bramkarza - Artura Łapińskiego.

Jeśli chodzi o samo spotkanie to goście sprawiali wrażenie lepszej drużyny. Wygrywali bezpańskie piłki oraz bardzo groźnymi dośrodkowaniami zmuszali naszą linię obrony do maksymalnej koncentracji. Gdy wydawało się, że bramka dla gości to kwestia czasu, kapitalną kontrę wyprowadzili nasi zawodnicy. Kiki dobrym podaniem uwolnił Łukasza Kula, a ten bramką stadionu świata mógł pochwalić się miejscowym jak i przyjezdnym kibicom. Do przerwy GKS naciskał, jednak Łapiński nie dał się pokonać.
Druga połowa to odważniejsza gra naszej drużyny. Coraz częściej potrafiliśmy wychodzić spod wysokiego pressingu ekipy z Gródka, groźniej atakując bramkarza rywali. Cóż z tego jak rywal wyrównał za sprawą najlepszego strzelca A klasy, a konkretnie - Damiana Owerczuka, który kapitalnym uderzeniem z zewnętrznej części stopy pokonał naszego bramkarza. Chwile później to my ponownie objęliśmy prowadzenie. Rzut wolny z prawej strony boiska egzekwował Jarek Komar. Po jego dośrodkowaniu najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Kul i było 2-1. W 68 minucie po faulu na Jakubie Kulwickim sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Swoją ostatnią szansę w karierze na zdobycie bramki, ku uciesze wszystkich kibiców gospodarzy, wykorzystał Łapiński i pięknym akcentem uhonorował swoją kapitalną karierę.
W 76 minucie symboliczną zmianę przeprowadził nasz sztab szkoleniowy. Oklaskami Łapińskiego żegnali wiwatujący kibice, a piękny szpaler utworzyli wspólnie oba zespoły. Z tego miejsca chcemy docenić klasę rywali GKS Gródek. Wybitnie sportowa postawa graczy z Gródka z pewnością zostanie zapamiętana i doceniona przez naszych kibiców. Brawo.
Końcówka spotkania to jeszcze bramka kontaktowa strzelona już Hubertowi Łapińskiemu. Gdy wydawało się że goście powalczą o remis w tym spotkaniu, bracia Kulwiccy podwyższają prowadzenie. Kuba urwał się obrońcom prawym skrzydłem, w polu karnym dostrzegł lepiej ustawionego brata Krzyśka, który nie mógł zmarnować takiego prezentu ustalając wynik na 4-2.
"Trzeba docenić klasę rywala którzy cały mecz grał bardzo dobrze. Nam gra momentami się nie kleiła, jednak to my strzeliliśmy cztery bramki i ostatecznie wygraliśmy ten mecz. Myślę że kibice, którzy przybyli na to spotkanie, nie mogli narzekać. Oba zespoły stworzyły niezłe widowisko a najważniejsze, że Król Artur będzie mógł mile zapamiętać swój ostatni mecz - tak spotkanie podsumował Trener Paweł Kul.
⚽️ Bramki: Kul Łukasz 8',64', ARTUR ŁAPIŃSKI 68', Krzysztof Kulwicki 89'.