Nabór wniosków na aktywne formy wsparcia w ramach EFS+

czwartek, 11 maj 2023

Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku informuje, że w dniach 15 – 31 maja 2023 r. prowadzony będzie nabór wniosków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu tj.:


- refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy,
- organizacje prac interwencyjnych,
- bony na zasiedlenie (do 30 roku życia),
- staże,
- szkolenia indywidualne,
- bony szkoleniowe (do 30 roku życia).

Dodatkowo informujemy, iż nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej nastąpi w terminie późniejszym!

Wsparcie realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego PLUS (EFS+), w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 jest skierowane przede wszystkim do osób napotykających trudności na rynku pracy, w tym w szczególności do:
- osób młodych do 30  roku życia (w tym zwłaszcza z grupy NEET*),
- osób starszych w wieku 55+,
- osób długotrwale bezrobotnych,
- kobiet,
- osób z niepełnosprawnościami.

Udział w projekcie osoby młodej do 30 r. ż. każdorazowo będzie poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych. W razie potrzeby poziom kompetencji będzie musiał zostać uzupełniony.

Dodatkowo wsparcie osobom młodym do 30 roku życia powinno zostać udzielone w ciągu 4 miesięcy. Przy czym, okres 4 miesięcy w ciągu którego należy udzielić wsparcia osobom do 25 roku życia liczony będzie od dnia rejestracji w urzędzie pracy, a w przypadku osób powyżej
25 roku życia od dnia przystąpienia do projektu.


Uwaga!!!
- W przypadku wniosków rozpatrzonych pozytywnie, umowy będą podpisywane dopiero po otrzymaniu środków EFS+!
- Zakończenie realizacji powyższych form wsparcia musi nastąpić do dnia 30 listopada 2023 r.!

 
Wypełnione Wnioski można składać:

 
 
* osoba w wieku 18–29 lat, która spełnia łącznie trzy następujące warunki:
a) nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo);
b) nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki);
c) nie szkoli się (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy; W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, zweryfikowane zostanie czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni.

Źródło: www.bialystok.praca.gov.pl