Łapy

Dziś jest:
czwartek, 24.05
19°C
piątek, 25.05
17°C
sobota, 26.05
17°C
Imieniny:
Joanny i Zuzanny
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Dwujezdniowa droga z Łap do Białegostoku jest nam potrzebna

2017-02-24 07:32
Opublikował: Administrator
- Z niepokojem przyjęliśmy informację, że w pierwszym konkursie na dofinansowanie budowy dróg z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia cała droga Białystok-Łapy nie otrzymała dofinansowania. Chcemy wierzyć, że ta tak ważna i niezbędna inwestycja w dalszym ciągu ma szanse na realizację – mówi burmistrz Łap Urszula Jabłońska.

Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej w Łapach o tym, że przebudowa drogi Białystok-Łapy jest na „najlepszej drodze do realizacji” zapewniał radnych i mieszkańców Łap Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński. O tym, że droga z Łap do Białegostoku zostanie zbudowana zapewniał także dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Józef Sulima.

 

W rozstrzygniętym w lutym br. konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia otrzymał jedynie odcinek Kleosin - Markowszczyzna. Na kolejny odcinek drogi Markowszczyzna - Łapy w tym konkursie dotacji unijnej nie przyznano.

 

Budowa dwupasmowej drogi Białystok-Łapy to jedna z dróg wojewódzkich, która została uwzględniona wśród priorytetowych inwestycji w kontrakcie terytorialnym, jaki zawarł we wrześniu 2014 r. samorząd województwa podlaskiego z rządem. W tym dokumencie zapisano przedsięwzięcia o priorytetowym znaczeniu dla rozwoju województwa podlaskiego oraz sposób ich realizacji i finansowania.

 

Ponadto przebudowa drogi Białystok-Łapy znajduje się również w Regionalnym Planie Transportowym województwa podlaskiego.

 

- Z nadzieją przyjmujemy zapewnienie Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego i dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Józefa Sulimy, że PZDW zamierza się ponownie  ubiegać o dofinansowanie ze środków Polski Wschodniej w kwietniowym konkursie. Liczymy, że droga Białystok-Łapy zostanie zrealizowana zgodnie z obietnicami i zapewnieniami, które kierowcy poruszający się po tej trasie słyszą od lat – mówi burmistrz Urszula Jabłońska.

Podziel się

Najnowsze wiadomości