Łapy

Dziś jest:
czwartek, 26.04
7°C
czwartek, 26.04
8°C
piątek, 27.04
7°C
Imieniny:
Marii i Marcelego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Trwa maraton maturalny

2017-05-05 10:56
Opublikował: Administrator
W Łapach do egzaminów maturalnych przystąpi 81 absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego. Maturę zdają także absolwenci Technikum, II Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. W sumie 90 osób. Abiturienci są już po egzaminach pisemnych z języka polskiego. W piątek (5 maja) odbył się egzamin z matematyki.

Chęć przystąpienia do matury - tak jak w latach ubiegłych - zadeklarowali też abiturienci z wcześniejszych roczników. Są to głównie osoby, które chcą poprawić swój wynik.

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Maturzysta musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru: maksymalnie do sześciu.

W grupie przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Egzaminy z przedmiotu do wyboru zdawane są na poziomie rozszerzonym. Dlatego do tej grupy zaliczane są także - na poziomie rozszerzonym - matematyka, język polski i języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 30 czerwca br. Tego samego dnia ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Pomyślnie zdany egzamin maturalny otwiera drogę na studia wyższe. Od wyniku punktowego zależy, na jaką uczelnię i na jaki kierunek możliwe będzie przyjęcie.

Wszystkim życzymy  zdania egzaminów z jak najlepszym wynikiem.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości