Łapy

Dziś jest:
środa, 22.11
-3°C
środa, 22.11
-2°C
czwartek, 23.11
0°C
Imieniny:
Marka i Cecylii
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Miasto i gmina

Pasmo sukcesów łapskich artystek

2017-05-11 11:10
Opublikował: Darek Gąsowski

W ubiegły piątek (21.04.) w Białymstoku w ramach XIV Podlaskiego Festiwalu Wielkanocnego odbył się konkurs Pieśń Wielkanocna, na którym reprezentantka Domu Kultury w Łapach Zuzanna Dworakowska, w kategorii solista starszy zdobyła II miejsce.

Miło jest nam poinformować, iż to jeszcze nie koniec sukcesów Zuzanny na tym Festiwalu. W jego ramach odbył się też konkurs plastyczny „ Pocztówka Wielkanocna”. Wśród nadesłanych na konkurs 377 prac z całej Polski , pocztówka Zuzanny została podwójnie nagrodzona. W kategorii IV( gimnazja i licea) – Zuzanna zdobyła 1. miejsce , a także otrzymała  nagrodę publiczności w głosowaniu internetowym. W tej samej kategorii, inna nasza plastyczka Julia Płońska, reprezentująca tym razem Niepubliczne Gimnazjum w Łapach, zdobyła wyróżnienie.
Ogłoszono również wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Kwiat dziełem doskonałym – kwiaty polne i leśne”, na który wysłano 30 prac z Pracowni Plastycznej łapskiego Domu Kultury.

Z pośród nadesłanych na konkurs 2677 prac, jury wybrało i nagrodziło aż 10 dzieł naszych artystek. Jedną z równorzędnych nagród zdobyła Julia Płońska (kat. gimnazjum). Wyróżnienia: Basia Wielgat (kat. klasy 7 – 9 lat), Zuzanna Kłosko, Wiktoria Oleksiewicz, Aleksandra Stradałowicz, Daria Zdrodowska i Agnieszka Płońska ( kat. 10 – 12 lat) oraz Natalia Wojewódzka (kat. gimnazjum).

Do wystawy zakwalifikowano prace Emily Serwin i Klaudii Jastrzębskiej (kat. 10 – 12 lat).
Wszystkim laureatkom gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

( ES)
Ilustracja Daria Zdrodowska.
Galeria zdjęć : http://dklapy.pl/pasmo-sukcesow-lapskich-artystek/

Podziel się

Najnowsze wiadomości