Łapy

Dziś jest:
czwartek, 24.05
19°C
piątek, 25.05
17°C
sobota, 26.05
17°C
Imieniny:
Joanny i Zuzanny
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Cukrownia zainwestuje w Łapach

2017-05-16 09:15
Opublikował: Administrator
W Łapach ma powstać nowoczesne centrum dystrybucyjne - będzie zaopatrywać w polski cukier Litwę, Łotwę i Estonię.

Krajowa Spółka Cukrowa w najbliższych latach zamierza zainwestować kilkanaście milionów złotych w remont hal po dawnej cukrowni w Łapach. Do końca września br. ma być gotowy projekt budowlany i wyłoniony wykonawca robót.

- W niewykorzystanych halach produkcyjnych ma powstać centrum logistyczno-dystrybucyjne docelowo na kilka tysięcy ton cukru, dające możliwości przechowywania, konfekcjonowania i przygotowania do wysyłki cukru – tak o tych planach  mówi w mediach członek rady nadzorczej spółki profesor Henryk Wnorowski.

Planowana inwestycja ma związek ze zbliżającym się zniesieniem limitów sprzedaży cukru. Centrum logistyczno-dystrybucyjne w Łapach będzie głównie zaopatrywać w polski cukier Litwę, Łotwę i Estonię.

- Cieszą nas plany Krajowej Spółki Cukrowej związane ze zwiększeniem eksportu cukru do krajów nadbałtyckich i dotyczące modernizacji obiektów logistycznych w Łapach – mówi burmistrz Urszula Jabłońska. - Przez lata cukrownia w Łapach była jednym z głównych zakładów pracy i jej likwidacja mocno uderzyła w mieszkańców. Liczymy, że realizacja inwestycji przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy.

Podziel się

Najnowsze wiadomości