Łapy

Dziś jest:
wtorek, 19.06
20°C
środa, 20.06
19°C
czwartek, 21.06
21°C
Imieniny:
Gerwazego i Protazego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Łapy w Grupie Zakupowej

2017-05-19 08:05
Opublikował: Administrator
Gminy wchodzące w skład stowarzyszenia Białostocki Obszar Funkcjonalny podpisały, 18 maja 2017 r. międzygminne porozumienie w sprawie wspólnego zakupu energii elektrycznej i usługi dystrybucji energii w ramach Grupy Zakupowej członków BOF. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym województwie obejmująca aż dziesięć jednostek samorządowych. W Grupie Zakupowej oprócz gminy Łapy znalazły się gminy: Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Duże, Juchnowiec Kościelny, Supraśl, Turośń Kościelna, Wasilków i Zabłudów. Będą razem kupować m.in. energię elektryczną.
W ramach BOF planowane są też kolejne wspólne zakupy np. gazu, oleju opałowego, usług telekomunikacyjnych czy pocztowych.

Stowarzyszenie BOF pośredniczy w zadaniach związanych z realizacją Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych i wdrażaniem Strategii ZIT BOF. Wspólny zakup energii elektrycznej i usługi dystrybucji energii to przykład zakładanego wcześniej, partnerskiego modelu współpracy. BOF pozwala na zacieśnianie więzi między samorządami, wspólne wypracowanie oszczędności.

W całym BOF jest zapotrzebowanie na 103 mln kilowatogodzin energii, jeśli będzie jeden przetarg i uda sie zaoszczędzić przynajmniej 1 grosz na jednej kilowatogodzinie, to dla wszystkich oznacza to znaczne oszczedności.

Według planów w III kwartale tego roku ma być ogłoszone zamówienie, a w IV kwartale - rozstrzygnięcie przetargu, co oznacza, ze nowe stawki energii elektrycznej na obszarze BOF byłyby możliwe już od 1 stycznia 2018 r.

Źródło: www.wrotapodlasia.pl

Podziel się

Najnowsze wiadomości