Łapy

Dziś jest:
wtorek, 19.06
20°C
środa, 20.06
19°C
czwartek, 21.06
21°C
Imieniny:
Gerwazego i Protazego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

„Stoi na stacji lokomotywa…” spotkanie przedszkolaków w bibliotece

2017-05-19 08:31
Opublikował: Administrator

Któż z nas nie zna wiersza zaczynającego się od tych słów? Kolejne już pokolenie małych czytelników miało okazję  pobawić się z wierszem tego znakomitego polskiego poety - Juliana Tuwima.
17 maja br. zaprosiliśmy do naszej Biblioteki zaprzyjaźnione z naszą placówką dzieci z Przedszkola  Nr 1 i nr 2 w Łapach, aby wspólnie podróżować „Lokomotywą”.  Podczas czytania wesołego wierszyka maluchy aktywnie uczestniczyły w tworzeniu kolejowego taboru i z wielką ochotą układały wagony doczepione do tytułowej Lokomotywy. Czytany wiersz, choć długi, wywołał u naszych słuchaczy wiele radosnej ekspresji.   W trakcie  wspólnej wyprawy w świat poezji Pana Tuwima przedszkolaki pięknie kolorowały wagony. I tak powstał oryginalny wielobarwny pociąg. Każde z dzieci chciało jechać tym wesołym pociągiem, stąd wagoniki pełne były roześmianych buziek naszych gości.      
Mamy nadzieję, że wizyta  przedszkolaków w bibliotece dostarczyła im wiele radości i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę , że niedługo  wrócą do biblioteki tzw. krainy książek,   co dla nas  jako bibliotekarzy  jest bardzo ważne i potwierdza  celowość działań naszej  pracy. 

  • „Stoi na stacji lokomotywa…”   spotkanie przedszkolaków w bibliotece
  • „Stoi na stacji lokomotywa…”   spotkanie przedszkolaków w bibliotece
  • „Stoi na stacji lokomotywa…”   spotkanie przedszkolaków w bibliotece
Podziel się

Najnowsze wiadomości