Łapy

Dziś jest:
wtorek, 24.04
15°C
środa, 25.04
11°C
czwartek, 26.04
8°C
Imieniny:
Grzegorza i Aleksandra
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest

2017-07-11 08:17
Opublikował: Administrator
Burmistrz Łap informuje, że w okresie od 26 czerwca do 31 lipca 2017 r. na terenie Miasta i Gminy Łapy prowadzona będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest wraz z oceną ich stanu technicznego. Spis z natury dotyczyć będzie wszelkich wyrobów azbestowych, które w większości stanowią pokrycia dachowe budynków mieszkalnych i gospodarczych oraz zdemontowane płyty zalegające na posesjach.

Inwentaryzację przeprowadzi zespół ankieterów z firmy EKO-INWENT Kamil Kasperowicz
z Białegostoku.
  Ankieterzy będą legitymować się identyfikatorem z imieniem i nazwiskiem oraz upoważnieniem podpisanym przez Burmistrza Łap.

Planowana inwentaryzacja ma na celu ustalenie ilości i stanu technicznego wyrobów zawierających azbest. Na wykonanie inwentaryzacji Gmina uzyskała dofinansowanie ze środków Ministerstwa Rozwoju.

Zgodnie z „Programem Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032” wszystkie wyroby azbestowe muszą być usunięte do 2032 roku. Wykonanie inwentaryzacji wyrobów azbestowych umożliwi ubieganie się o dofinansowanie na demontaż, transport i unieszkodliwiania wyrobów azbestowych, a tym samym oczyszczenie terenu Gminy ze szkodliwego azbestu.

W związku z powyższym Burmistrz Łap zwraca się z prośbą do  Mieszkańców Gminy o udostępnienie posesji i umożliwienie upoważnionym ankieterom dokonania stosownych pomiarów, oględzin i zdjęć na terenie nieruchomości oraz udzielenie im niezbędnych informacji.

Podziel się

Najnowsze wiadomości