Łapy

Dziś jest:
sobota, 17.03
-4°C
niedziela, 18.03
-4°C
poniedziałek, 19.03
-5°C
Imieniny:
Zbigniewa i Partyka
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Kalendarz wydarzeń

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2017-07-14 10:08
Opublikował: Administrator
Zapraszamy mieszkańców do udziału w uroczystości związanej z Narodowy Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia (wtorek) o godzinie 17.00 tradycyjnie przed Pomnikiem Niepodległości zostaną zapalone znicze, by oddać hołd Powstańcom. Młodzież ze Stowarzyszenia Pro Patria Łapy, która zainicjowała tę tradycję w Łapach rozpocznie ok. godz. 16.30 układanie z zapalonych zniczy symbolu "Polski Walczącej" i flagi narodowej.

1 sierpnia przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia ponad 36 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej wraz z oddziałami innych organizacji podziemnych rozpoczęło natarcie na obiekty, zajmowane przez Niemców. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Zatrzymajmy ruch w "Godzinę W"

W związku z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17:00 w Gminie Łapy zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Choć pierwsze strzały powstania padły przed godz. 14 na Żoliborzu, za jego początek przyjmuje się 17. O tej godzinie, pod kryptonimem "Godzina W", rozpoczęcie akcji "Burza" nakazał dowódca AK Tadeusz Komorowski ps. Bór.

Burmistrz Łap zwraca się z apelem, aby wraz z dźwiękiem syren mieszkańcy naszej gminy wstrzymali ruch uliczny i minutą ciszy uczcili pamięć Powstańców Warszawskich, którzy walcząc o wyzwolenie i Niepodległość Polski oddali życie - największą z możliwych ofiar.

Serdecznie zapraszamy.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości