Łapy

Dziś jest:
niedziela, 21.10
9°C
poniedziałek, 22.10
6°C
wtorek, 23.10
6°C
Imieniny:
Urszuli i Hilarego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Kalendarz wydarzeń

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

2018-07-18 10:08
Opublikował: Administrator
Zapraszamy mieszkańców do udziału w uroczystości związanej z Narodowy Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia (środa) o godzinie 17.00 tradycyjnie przed Pomnikiem Niepodległości zostaną zapalone znicze, by oddać hołd Powstańcom. Młodzież ze Stowarzyszenia Pro Patria Łapy, która zainicjowała tę tradycję w Łapach rozpocznie ok. godz. 16.30 układanie z zapalonych zniczy symbolu "Polski Walczącej" i flagi narodowej.

1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia ponad 36 tysięcy żołnierzy Armii Krajowej wraz z oddziałami innych organizacji podziemnych rozpoczęło natarcie na obiekty, zajmowane przez Niemców. Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie.

Zatrzymajmy ruch w "Godzinę W"

W związku z 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17:00 w Gminie Łapy zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Choć pierwsze strzały powstania padły przed godz. 14 na Żoliborzu, za jego początek przyjmuje się 17. O tej godzinie, pod kryptonimem "Godzina W", rozpoczęcie akcji "Burza" nakazał dowódca AK Tadeusz Komorowski ps. Bór.

Burmistrz Łap zwraca się z apelem, aby wraz z dźwiękiem syren mieszkańcy naszej gminy wstrzymali ruch uliczny i minutą ciszy uczcili pamięć Powstańców Warszawskich, którzy walcząc o wyzwolenie i Niepodległość Polski oddali życie - największą z możliwych ofiar.

Serdecznie zapraszamy.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości