Łapy

Dziś jest:
niedziela, 22.07
21°C
poniedziałek, 23.07
20°C
wtorek, 24.07
20°C
Imieniny:
Magdaleny i Bolesława
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Sezon na remonty dróg

2017-07-25 12:59
Opublikował: Administrator
Niedawno zakończyła się budowa drogi w Łapach-Kołpakach i przebudowa ulic Żeromskiego i Kruczkowskiego w Gąsówce Starej Kolonii. Trwają prace drogowe na ulicach Goździkowskiej, Głównej i Matejki oraz na ul. Nilskiego-Łapińskiego w Łapach. Nową nawierzchnię zyska już niebawem ul. Makowskiego. Na Osiedlu „Barwiki” właśnie rozpoczęły się prace drogowe polegające na budowie kolejnego odcinka kanalizacji deszczowej w części ulicy Wodzickiego oraz części ulicy Puchalskiego. Z kolei przed Szkołą Podstawową nr 2 właśnie powstał parking i wygodny chodnik.

Droga w Łapach-Kołpakach

Niedawno zakończyła się budowa drogi w miejscowości Łapy-Kołpaki w kierunku Gąsówki Starej. W ramach zadania wybudowano kanalizację deszczową oraz przepust. Powstała nowa nawierzchnia bitumiczna wraz ze zjazdami z kostki brukowej betonowej.

kołpaki2.JPG 

Ulice Żeromskiego i Kruczkowskiego, a wcześniej także ul. Nałkowskiej

W ramach tego samego projektu co budowa drogi w Łapach-Kołpakach wybudowano również nawierzchnię na ul. Żeromskiego oraz ul. Kruczkowskiego w Gąsówce Starej Kolonii. Tutaj powstały nawierzchnie z kostki brukowej betonowej wraz z obustronnymi chodnikami oraz zjazdami. W ramach inwestycji wybudowano kanalizację deszczową oraz wykonano progi zwalniające w celu uspokojenia ruchu. Wartość prac to ponad 2,5 mln zł . Wykonawcą robót była firma Strabag Sp. z o.o. Gmina Łapy pozyskała dofinansowanie na ten cel w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PROW loga.jpg

żeromskiego2.JPG

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku zakończono prace polegające na budowie ul. Nałkowskiej. Powstała nowa nawierzchnia z kostki brukowej betonowej wraz z obustronnymi chodnikami oraz zjazdami. W ramach inwestycji wybudowano kanalizację deszczową oraz wykonano progi zwalniające. Wartość tych prac 631tys. zł . Wykonawcą robót była firma Inżynieria Lądowa Bracia Jurczuk. 

Nałkowska1.JPG

Ulica Makowskiego

Na początku lipca rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Makowskiego w Łapach. Dzięki realizacji inwestycji powstanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej betonowej. Mieszkańcy tej ulicy w ramach tzw. inicjatywy lokalnej wspólnie z gminą Łapy współfinansują przebudowę. Wartość prac to 140 tys. zł . Wykonawcą robót jest firma ZWiK sp. z o.o. w Łapach.

makowskiego3.JPG

Ulica Nilskiego-Łapińskiego

Trwają prace związane z budową i przebudową ulicy Nilskiego-Łapińskiego. Został już wykonany ciepłociąg oraz prace rozbiórkowe budynków kolidujących z budową drogi. W połowie sierpnia rozpoczną się prace związane z przebudową istniejącej ul. Nilskiego-Łapińskiego oraz budowa ronda.  Wykonawcą robót jest  Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „Trakt” Sp. z o.o. – lider konsorcjum. Termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2018 r.  Wartość robót to ponad 5,5 mln zł.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu “Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów inwestycyjnych w Łapach” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 201-2020 Oś Priorytetowa IV Poprawa dostępności transportowej Działanie 4.1 Mobilność regionalna Poddziałanie 4.1.2 Dostępność terenów inwestycyjnych BOF.

 

Ulica Goździkowska, Główna i Matejki

Trwają prace związane z przebudową ulicy Goździkowskiej, Głównej i ul. Matejki. W ul. Goździkowskiej jest wykonana częściowo kanalizacja deszczowa oraz są prowadzone roboty drogowe. W ul. Matejki wykonany jest już częściowo chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej betonowej oraz zjazdy, trwają również prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Budowlanych „MIPA” Leon Stankiewicz – lider konsorcjum. Wartość robót wynosi ponad 5,5 mln zł. Na tę inwestycję gmina Łapy otrzymała dotację w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, czyli tzw. „schetynówki”.

drogi2016_2020_małe.jpg

goździkowska1.JPG

Parking przy Szkole Podstawowej nr 2

Ku końcowi zbliżają się również prace związane z budową parkingu przy ul. Pięknej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach. Nowy parking został wykonany z kostki brukowej betonowej. W ramach inwestycji powstał też nowy chodnik. Wartość prac 100 tys. zł . Wykonawcą robót jest firma ZWiK sp. z o.o. w Łapach.

piekna1.JPG

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości