Łapy

Dziś jest:
niedziela, 22.07
21°C
poniedziałek, 23.07
20°C
wtorek, 24.07
20°C
Imieniny:
Magdaleny i Bolesława
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Kalendarz wydarzeń

Dożynki w Płonce Kościelnej

2017-07-27 12:27
Opublikował: Administrator
Serdecznie zapraszamy na "Dożynki gminne z produktem lokalnym", która odbędą się 3 września (niedziela) w Płonce Kościelnej.

Screen_67 Sep. 13 08.43.jpg

Święto dziękczynienia za zebrane plony w gminie Łapy odbywa się cyklicznie od 2007 r. i cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

Dożynki gminne zawsze mają uroczystą oprawę. Rozpoczynają się mszą św. w intencji mieszkańców wsi. Podczas dożynek odbywa się szereg konkursów m.in.: wybierany jest „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, „Najładniejsze stoisko sołectwa”, „Najlepszy produkt lokalny” oraz „Najaktywniejsze sołectwo gminy Łapy”. Do zabawy zapraszamy również gości festynu, którzy mogą wziąć udział w głosowaniu publiczności.

Dożynki mają piękną oprawę, ponieważ łapskie sołectwa bardzo angażują się w ich organizację. Stoiska promocyjne zachwycają pomysłowością. Coraz częściej sołectwa prezentują swoje stoiska, przygotowując zabawne scenki rodzajowe.

Zespoły śpiewacze i taneczne wnoszą dodatkowy folklorystyczny koloryt.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców całej gminy, jak również gości przyjezdnych do odwiedzenia tegorocznych dożynek.

W programie "Dożynek gminnych z produktem 2017" m.in.: prezentacje stoisk sołectw, rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych,występy muzyczne, taneczne i śpiewacze. Mnóstwo atrakcji i konkursów dla dzieci. Pyszne jedzenie.

Gwiazdą wieczoru będzie Elena Rutkowska, a wieczorną zabawę taneczną poprowadzi DJ Karol.

Patronat Honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Serdecznie zapraszamy.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości