Łapy

Dziś jest:
niedziela, 21.10
9°C
poniedziałek, 22.10
6°C
wtorek, 23.10
6°C
Imieniny:
Urszuli i Hilarego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Będzie dwujezdniowa droga do Łap

2017-08-01 09:15
Opublikował: Administrator
Będzie mogła powstać dwujezdniowa droga Białystok-Łapy. Wniosek PZDW o dofinansowanie modernizacji kolejnego odcinka drogi od Markowszczyzny do Łap został pozytywnie oceniony i na realizację inwestycji przyznano ponad 170 milionów złotych dofinansowania.
- To wspaniała wiadomość dla wszystkich poruszających się po tej trasie. Oczekujemy szybkiej realizacji tej długo wyczekiwanej inwestycji – cieszy się burmistrz Łap Urszula Jabłońska. - Dziękuję wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają tę inwestycję. Mamy również nadzieję, że samorząd województwa poprowadzi tę drogę dalej z obiecaną obwodnicą Łap w kierunku Wysokiego Mazowieckiego.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 682 na odcinku Markowszczyna - Łapy znalazła się na czwartym miejscu opublikowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości listy projektów wybranych do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Całkowity koszt zadania to blisko 201,5 mln zł, a przyznane dofinansowanie wynosi ponad 171 mln zł.

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich już w marcu wyłonił wykonawcę prac budowlanych na odcinku z Markowszczyzny do Łap, którym w drodze przetargu nieograniczonego zostało konsorcjum firm, którego liderem jest UNIBEP S.A. w Bielsku Podlaskim. Zgodnie z planami drogowców nowa droga z Łap do Białegostoku powinna być wybudowana do lipca 2019 r. 

Już wcześniej, w rozstrzygniętym w lutym br. konkursie, samorząd województwa otrzymał dofinansowanie w wysokości 117 mln zł z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na przebudowę odcinka tej drogi od miejscowości Horodniany do Markowszczyzny. Prace na tym odcinku drogowcy rozpoczęli już na początku kwietnia.

Wszyscy od dawna byli zgodni, że modernizacja tej drogi to konieczność. Jest wąska, z bardzo dużym natężeniem ruchu i przez to niebezpieczna. Codziennie przemierza ją 17 tys. samochodów. A pokonanie 25 km odcinka to spore wyzwanie. Nowa droga z Łap do Białegostoku oprócz dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każda stronę będzie miała również chodniki, zatoki autobusowe, skrzyżowania, ścieżki pieszo-rowerowe i ronda. W planach drogowców jest także budowa obwodnic Łap oraz Uhowa.

Podziel się

Najnowsze wiadomości