Łapy

Dziś jest:
niedziela, 22.07
21°C
poniedziałek, 23.07
20°C
wtorek, 24.07
20°C
Imieniny:
Magdaleny i Bolesława
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Seniorzy na medal! Zabawa i nauka - Grand Prix seniorów z Dziennego Domu "Senior+"

2017-08-02 13:04
Opublikował: Administrator
W ramach zajęć "Seniorzy w grze", organizowanych przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, trwa rywalizacja sportowa podopiecznych Dziennego Domu "Senior+" w Łapach. Rywalizacja zabawna, ale rozwijająca niezbędne umiejętności ruchowe, które są potrzebne w każdym wieku.

Seniorzy na cotygodniowych spotkaniach mają do wykonania indywidualne zadania, w których liczy się precyzja, szybkość reakcji, ale także wiedza. Tak właśnie było w środowy poranek, kiedy z powodu upału, nie mogliśmy długo przebywać na zewnątrz. Postanowiliśmy więc sprawdzić, w quizie, sportową wiedzę seniorów. Nie po raz pierwszy uczestnicy zajęć nas zaskoczyli... Pamiętali doskonale historyczne sukcesy polskich sportowców, znali nawet przepisy gry w piłkę nożną! Może pamiętali je z poprzednich zajęć, kiedy wykonywali piłkarskie rzuty karne?

W cieniu pod drzewkiem tym razem przeprowadziliśmy tylko jedną konkurencję. Wybraliśmy się na "grzyby", które "zbieraliśmy" z wykorzystaniem piłek, i na czas. Mimo upału, większość zdołała wykonać to zadanie i to z wysokimi wynikami.

W każdą środę zadania są inne. Tydzień temu tematem zajęć były gry zespołowe. Padło mnóstwo goli z rzutów karnych, piłkarskich i tych rodem z piłki ręcznej. Koszykówka w wersji mini również nie sprawiła nikomu problemu. Jeszcze wcześniej seniorzy zmierzyli się w grach towarzyskich - bulle i dart.

Grand Prix zakończymy w ostatnią środę sierpnia, wręczeniem nagród dla wszystkich uczestników, ze szczególnym wyróżnieniem najlepszych.

(OKf)

Podziel się

Najnowsze wiadomości