Łapy

Dziś jest:
niedziela, 22.07
21°C
poniedziałek, 23.07
20°C
wtorek, 24.07
20°C
Imieniny:
Magdaleny i Bolesława
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Nowoczesny blok operacyjny już wkrótce w łapskim szpitalu

2017-08-09 21:37
Opublikował: Sekretarz
Nowy blok operacyjny z oddziałem chirurgii, 2 sale i oddział na 30 łóżek, oddział intensywnej terapii oraz pracownia endoskopii – to najważniejsze elementy rozbudowy szpitala powiatowego w Łapach. Powstanie nowy, dwupiętrowy budynek o powierzchni 1600 m2.

W poniedziałek przekazany został plac budowy, a termin zakończenia inwestycji to wrzesień 2018 roku. Na rozbudowę łapskiego szpitala wydanych zostanie ok. 15 milionów złotych. Inwestycja realizowana jest przez właściciela szpitala – Powiat Białostocki.

- To bardzo wyczekiwana przez mieszkańców Łap inwestycja. Mamy za sobą nerwowy czas walki o to, by szpital w Łapach pozostał. Wierzę, że będzie już tylko lepiej i nasi mieszkańcy będą mieli dostęp do szerokiego wachlarza usług medycznych świadczonych w warunkach spełniających wszelkie standardy - mówi Burmistrz Łap Urszula Jabłońska. Dziękuję  wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta inwestycja stała się rzeczywistością, a więc Staroście Powiatu Białostockiego, Radnym Powiatowym, ale także całemu personelowi szpitala z Dyrektor Urszulą Łapińską na czele.

Podziel się

Najnowsze wiadomości