Łapy

Dziś jest:
niedziela, 22.07
18°C
niedziela, 22.07
21°C
poniedziałek, 23.07
20°C
Imieniny:
Magdaleny i Bolesława
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Lokalni bohaterowie walk o niepodległość tematem przewodnim nowego projektu

2017-09-20 13:09
Opublikował: Administrator

Fundacja Aktywizacja już po raz drugi realizuje projekt dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. W ubiegłym roku zadanie dotyczyło żołnierzy wyklętych. Teraz lokalnej społeczności przybliżone zostaną sylwetki żołnierzy walczących o niepodległość dzięki realizacji zadania „Stu na 100-lecie Niepodległości Polski”. Efektem projektu będzie m.in.: publikacja, w której znajdą się biografie, wspomnienia oraz fotografie uczestników walk o niepodległość Polski m.in.: z gmin Łapy i Poświętne. W Muzeum Wirtualnym im. Władysława Piotrowskiego znaleźć będzie można elektroniczną wersję publikacji prezentującej żołnierzy z naszego regionu walczących o niepodległość. Do szkół trafi pakiet edukacyjny ze scenariuszami lekcji.

Już teraz młodzież z Łap i Poświętnego bierze udział w warsztatach prowadzonych przez historyków, podczas których zapoznać się można z historią Małej Ojczyzny oraz zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zbierania relacji świadków historii.

Zadanie zostanie podsumowane w listopadzie, podczas spotkania będzie można zapoznać się ze wszystkimi efektami projektu.

Screen_69 Sep. 20 13.10.jpg

Podziel się

Najnowsze wiadomości