Łapy

Dziś jest:
niedziela, 22.07
21°C
poniedziałek, 23.07
20°C
wtorek, 24.07
20°C
Imieniny:
Magdaleny i Bolesława
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Współpraca Zespołu Szkół Mechanicznych z Policją

2017-10-03 10:08
Opublikował: Administrator
Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach nawiązało współpracę z Komendą Miejską Policji w Białymstoku przy realizacji zadań na rzecz edukacji i propagowania działalności związanej z bezpieczeństwem publicznym, profilaktyką oraz kształtowaniem postaw patriotycznych i społecznych.

W czwartek (28 września) w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Dorota Kondatriuk podpisała  porozumienie o współpracy określające zasady współpracy Policji ze szkołą z klasami o profilu mundurowym. Na podstawie zawartego porozumienia, strony wspólnie będą realizowały zadania na rzecz edukacji i propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych.

Celem jest również kreowanie pozytywnego wizerunku Policji i służby w Policji oraz wspieranie i promowanie inicjatyw zmierzających do pielęgnowania tradycji oraz poznania Ceremoniału Policyjnego.

Dla wielu młodych ludzi początkiem drogi do służby i wymarzonego munduru jest edukacja w klasach mundurowych. Licealiści na zajęciach dowiadują się, że służba w Policji wymaga zaangażowania, poczucia misji, lecz także znajomości prawa i procedur. Mundurowi muszą liczyć się z pracą w weekendy, święta i po godzinach czy koniecznością przerwania wypoczynku. Uczniowie klas mundurowych dowiadują się także o tym, że praca w Policji wymaga uczciwości, sumienności i empatii, że policjant powinien być odporny psychicznie i umieć radzić sobie w sytuacjach zagrożenia.

Oprócz łapskiego Mechaniaka do współpracy z Policją przystąpiły również: XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Ryszarda Kaczorowskiego w Białymstoku, Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku i Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych WSAP w Białymstoku.

Podziel się

Najnowsze wiadomości