Łapy

Dziś jest:
niedziela, 22.07
18°C
niedziela, 22.07
21°C
poniedziałek, 23.07
20°C
Imieniny:
Magdaleny i Bolesława
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

O łapskiej strefie ekonomicznej w telewizji

2017-10-10 08:58
Opublikował: Administrator
W poniedziałkowym (9.10) wydaniu programu TVP3 Białystok „Bez kantów” dyskutowano na temat dalszego kształtu funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych oraz ich roli w rozwoju kraju. W programie wykorzystano materiał o podstrefie ekonomicznej nakręcony w Łapach. W gronie ekspertów - obok prezesa zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Leszka Deca, ekonomisty Zbigniewa Sulewskiego z Centrum im. Adama Smitha oraz prof. Henryka Wnorowskiego z Uniwersytetu w Białymstoku - zasiadła burmistrz Łap Urszula Jabłońska.

Punktem wyjścia do dyskusji są plany ogłoszone przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego podczas Forum Gospodarczego w Krynicy dotyczące „wielkich zmian w strefach ekonomicznych, by wyrównać szanse biednych regionów Polski” i jego zapowiedź, że „cała Polska ma się stać jedną wielką specjalną strefą ekonomiczną”.

- Strefa jest jednym z elementów atrakcyjności terenu. Inwestor sprawdza uzbrojenie terenu, dostępność mediów, rynek pracy, ale głównie dostępność do specjalistów. Inwestor nie pyta o poziom bezrobocia tylko o poziom wykształcenia... - mówiła w programie burmistrz Urszula Jabłońska.

- Myślę, że w perspektywie tych 20 lat funkcjonowania, specjalne strefy ekonomiczne powinny być oceniane pozytywnie - podsumował z kolei prof. Henryk Wnorowski.

bez kantów z tvp_burmistrz.png

"Bez kantów" z dnia 9.10.2017 r.

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości