Łapy

Dziś jest:
środa, 12.12
1°C
czwartek, 13.12
-2°C
piątek, 14.12
-1°C
Imieniny:
Adelajdy i Aleksandra
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Nowy zakład powstaje w Podstrefie

2017-10-23 13:48
Opublikował: Administrator
Firma Konekt sp. z o.o. z Białegostoku rozpoczęła budowę zakładu w Podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zostanie wybudowany nowoczesny zakład produkcji prefabrykatów betonowych z magazynami i zapleczem biurowym. W fabrykę inwestor planuje zaangażować ponad 20 mln zł, a w planach ma dalsze rozbudowywanie łapskiego zakładu.

- Zakład produkcyjny powstający w Łapach to dla firmy Konekt szansa na pozyskanie nowych klientów oraz zdywersyfikowanie produktów sprzedawanych w naszej sieci sprzedaży w całej Polsce – mówi Marcin Romańczuk, prezes zarządu firmy Konekt sp. z o.o. - Do tej pory znani byliśmy w naszym kraju jako wiodący producent wysokiej jakości systemów kominowych. Od przyszłego roku wprowadzimy, dzięki nowej linii produkcyjnej, wiele nowości oraz polepszymy nasz flagowy produkt czyli system kominowy.

Firma Konekt w ubiegłym roku kupiła od gminy Łapy dwie działki, a w tym roku dokupiła jeszcze trzecią i na wszystkie posiada zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Łapy.
- Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli nam postawić zakład do wiosny. Wtedy też zaczniemy rozruch nowej linii – zapowiada prezes Marcin Romańczuk.

Na zatrudnienie w nowym innowacyjnym zakładzie mogą liczyć przede wszystkim osoby wykwalifikowane w automatyce i robotyce, a także we wzornictwie i architekturze. Prezes Romańczuk mówi, że dokładnie nie jest w stanie powiedzieć ilu pracowników docelowo będzie zatrudnionych w nowym zakładzie, ale zaznacza, że w obecnych czasach bardzo ciężko o pozyskanie pracowników.
Z rozpoczęcia inwestycji w Łapach przez firmę Konekt cieszy się burmistrz Urszula Jabłońska.
– Nowy zakład produkcyjny w łapskiej podstrefie, to kolejny dowód że Łapy mogą być atrakcyjne dla przedsiębiorców. Cieszymy się, że zewnętrzna firma nas wybrała i z tego, że będą nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców – mówi burmistrz Łap Urszula Jabłońska.

Chociaż firma dopiero rozpoczęła budowę zakładu w Łapach ma już plany związane z rozbudową i kolejnymi inwestycjami w naszym mieście.

Podziel się

Najnowsze wiadomości