Łapy

Dziś jest:
niedziela, 21.10
9°C
poniedziałek, 22.10
6°C
wtorek, 23.10
6°C
Imieniny:
Urszuli i Hilarego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Szkolne gabinety będą lepiej wyposażone

2017-11-02 10:36
Opublikował: Administrator
Ponad 34 tys. zł na sfinansowanie wyposażenia gabinetów profilaktyki zdrowotnej trafi do gimnazjum nr 1 i wszystkich szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest gmina Łapy.

- W naszej szkole funkcjonują klasy sportowe. Działa Uczniowski Klub Sportowy „ŁAPA”. Odbywa się dużo zajęć i zawodów sportowych, na których zdarzają się różnego rodzaju urazy, dlatego niezbędne jest odpowiednie wyposażenie medyczne zapewniające bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży – mówi Dariusz Rydzewski, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Łapach.

Dzięki otrzymanej dotacji gminne szkoły w Łapach, Łapach (Osse), Uhowie, Płonce Kościenej i Łupiance Starej będą mogły zakupić do gabinetów profilaktyki zdrowotnej nie tylko nowe stoliki zabiegowe, szafki do przechowywania leków, kozetki czy parawany, ale również aparaty do pomiaru ciśnienia krwi, tablice do prowadzenia badań przesiewowych, stetoskopy oraz apteczki pierwszej pomocy. Nowe sprzęty zastąpią stare i zużyte wyposażenie. Będą nie tylko służyć poprawie warunków pracy szkolnych pielęgniarek lub higienistek, ale przede wszystkim wpłyną na poprawę jakości świadczeń opieki zdrowotnej w szkołach.

  • Szkolne gabinety będą lepiej wyposażone
Podziel się

Najnowsze wiadomości