Łapy

Dziś jest:
środa, 12.12
1°C
czwartek, 13.12
-2°C
piątek, 14.12
-1°C
Imieniny:
Adelajdy i Aleksandra
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Będzie kryta pływalnia w Łapach

2017-11-15 10:04
Opublikował: Administrator
Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło wniosek gminy i przyznało ponad 3,2 mln zł dotacji na budowę krytego basenu w Łapach.

- To ma być obiekt funkcjonalny i oszczędny. Chcemy, aby zapewniał przede wszystkim dobre warunki do nauki pływania dla dzieci, ale będą mogli z niego korzystać również dorośli – mówi burmistrz Urszula Jabłońska.

 

Basen zostanie wybudowany przy budynku gimnazjum przy ul. Matejki. Obiekt pływalni będzie składał się z hali basenowej z zespołem saun, zaplecza szatniowo – sanitarnego, holu wejściowego, zaplecza technicznego i socjalnego. W hali basenowej będzie się znajdowała m.in.: niecka basenowa o wym. 16,67 x 8,5 m i głębokości 1,00 – 1,80 m oraz brodzik o wym. 7,5 x 3,5 m i głębokości 0,35 m połączony z jacuzzi.

 

Aktualnie wykonana jest dokumentacja projektowa. Gmina uzyskała już pozwolenie na budowę. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to 2018 r.

 

Wniosek aplikacyjny został złożony przez gminę Łapy pod koniec czerwca br. w ramach “Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej – pilotaż edycja 2017” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Planowany koszt realizacji zadania to ponad 7,1 mln zł, a przyznana dotacja wynosi ponad 3,2 mln zł. Zgodnie z zamierzeniami inwestycja miałaby zostać ukończona w 2019 r.

 

Obecnie mieszkańcy korzystają z basenów w Wysokiem Mazowieckiem, albo jeżdżą na pływalnie do Białegostoku. Z kolei w okresie letnim ogromną popularnością cieszą się baseny odkryte w Płonce Kościelnej.

Podziel się

Najnowsze wiadomości