Łapy

Dziś jest:
niedziela, 09.12
5°C
poniedziałek, 10.12
2°C
wtorek, 11.12
0°C
Imieniny:
Wiesławy i Leokadii
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Drogowe rozwiązania w Łapach w związku z modernizacją Rail Baltica

2017-11-30 15:27
Opublikował: Administrator
PKP Polskie Linie Kolejowe SA przedstawiły projekt drogowego rozwiązania w Łapach w związku z modernizacją linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok po uwzględnieniu uwag zgłoszonych w trakcie ubiegłorocznych konsultacji. Większość uwag uwzględniono.

W związku z tą inwestycją w Łapach powstanie m.in. tunel drogowy, dwa podziemne przejścia dla pieszych: jedno w miejscu kładki dla pieszych zlokalizowanej pomiędzy ul. Sikorskiego i dawnymi terenami ZNTK oraz drugie zamiast kładki nad torami przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Matejki.  

W związku z budową tunelu przedłużenie ulicy Granicznej po drugiej stronie torów połączy się z ul. Leśnikowską. Przy powstałym w ten sposób zbiegu ulic zostanie zbudowane rondo. Od ronda zostanie poprowadzona zupełnie nowa droga, która umożliwi wjazd na ul. Mostową. Rozwiązanie zapewni bezkolizyjny przejazd samochodów przez linię kolejową E75, po której pociągi mają poruszać się z prędkością 160 km/h.

Obecnie PKP PLK SA zaproponowało 3 warianty rozwiązań układu drogowego związanego z budową pod torami tunelu łączącego ul. Graniczną z ul. Mostową.

Szczegóły dotyczące inwestycji oraz dokumentację techniczną znajdziecie Państwo tutaj.

Inwestycja w ramach modernizacji linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok będzie realizowana przez PKP PLK S.A. przy wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Łącząc Europę” CEF. Etap projektowy ma się zakończyć w 2017 r. Natomiast planowany termin zakończenia tej inwestycji to rok 2022.

Zapraszamy do zgłaszania uwag i sugestii do projektu. Na Państwa opinie czekamy do 6 grudnia 2017 r. pod adresem e-mail: sekretariat@um.lapy.pl.

  • Drogowe rozwiązania w Łapach w związku z modernizacją Rail Baltica
  • Drogowe rozwiązania w Łapach w związku z modernizacją Rail Baltica
  • Drogowe rozwiązania w Łapach w związku z modernizacją Rail Baltica
Podziel się

Najnowsze wiadomości