Łapy

Dziś jest:
niedziela, 21.10
9°C
poniedziałek, 22.10
6°C
wtorek, 23.10
6°C
Imieniny:
Urszuli i Hilarego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Już w sobotę 2 grudnia święto kina amatorskiego w Łapach

2017-12-01 11:57
Opublikował: Administrator
Na spotkanie z amatorską twórczością filmową "ŁAPA 2017" zaprasza w sobotę, 2 grudnia Dom Kultury. Do udziału w konkursie w ramach XIV Przeglądu Filmów Amatorskich ŁAPA zgłoszono 106 produkcji z różnych zakątków kraju. W sobotę w sali Domu Kultury w Łapach będzie można obejrzeć nagrodzone i wyróżnione przez jury filmy. Obowiązkowo zostaną zaprezentowane również wszystkie filmy twórców z naszego regionu - razem 13 filmów każdy trwający od 2 do 20 minut. Dwie grupy filmowe z Łap zgłosiły do konkursu w sumie 6 produkcji. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Popularna tematyka filmów to człowiek i jego emocje, piękne okoliczności przyrody. Zaprezentujemy wybrane i nagrodzone filmy stworzone w ciekawej i różnorodnej formie, technice i tematyce, przez twórców w różnym wieku. Obowiązkowo zaprezentujemy filmy twórców z naszego regionu.

Projekcje rozpoczynamy od godziny 16:00 w sali Domu Kultury, wstęp wolny. Filmy zaprezentujemy w trzech blokach, w każdym zróżnicowana tematyka i forma przekazu dokument, fabuła, animacja, teledysk, wideoart. Podsumowanie i wyniki konkursu około godziny 19:00.

Najlepsze prace wybierze jury: Jerzy Kalina dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych, Jerzy Barańczuk instruktor fotografii w Domu Kultury, Dariusz Gumowski artysta plastyk.

W późniejszym terminie planowane są dodatkowe pokazy wybranych filmów na terenie innych placówek oświatowych i kulturalnych.

Najistotniejsze w filmie to opowieść, emocje, postacie, nadzieja, miłość, gniew, strach, śmiech, piękno i parę innych podobnych rzeczy, które można mieć bez pieniędzy. Niskobudżetowe produkcje, są przekazem własnej, artystycznej wizji świata.

Zapraszamy w sobotę 2 grudnia do spotkania z takim właśnie kinem.

Na zdjęciu kadr z filmu "Ona" zgłoszonego przez lokalną grupę filmową Nie No Tak  z Łap.

Podziel się

Najnowsze wiadomości