Łapy

Dziś jest:
niedziela, 21.10
9°C
poniedziałek, 22.10
6°C
wtorek, 23.10
6°C
Imieniny:
Urszuli i Hilarego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Filmy amatorskie nagrodzone w 14. Przeglądzie Filmów Amatorskich "ŁAPA" 2017

2017-12-04 12:21
Opublikował: Administrator
„Droga powrotna” w reżyserii Mateusza Żeglińskiego z Józefowa, "Kukułek" Daniela Zagórskiego z Łodzi i "Brudny Henryk" Michała Domaszewskiego z Warszawy to filmy nagrodzone w konkursie w ramach 14. Przeglądu Filmów Amatorskich "Łapa" 2017. Nagrodę specjalną otrzymał film „Biegnij Kuba” Szymona Fiedorka z Łap.

W sobotę 2 grudnia rozstrzygnięto 14. Przegląd Filmów Amatorskich ŁAPA.

Jury w składzie: Jerzy Kalina reżyser, dziennikarz, Jerzy Barańczuk instruktor fotografii w Domu Kultury, Dariusz Gumowski artysta grafik spośród 106. nadesłanych na konkurs filmów postanowiło jednogłośnie przyznać pierwszą nagrodę Mateuszowi Żeglińskiemu za film „Droga powrotna” za realistyczne i wiarygodne przedstawienie problemów młodego pokolenia.

Drugie miejsce przyznano filmowi„Kukułek” w reżyserii Daniela Zagórskiego za perfekcyjne operowanie grafiką w narracji.

Trzecie miejsce przyznano Michałowi Domaszewskiemu za film „Brudny Henryk”, za dowcip, grę aktorską i perfekcyjnie wybrany kontekst historyczny.

Ponadto jury postanowiło przyznać specjalną nagrodę filmowi „Biegnij Kuba” Szymona Fiedorka za udane nawiązanie do klasyki kina.

W sobotę 2 grudnia w sali Domu Kultury w Łapach można było obejrzeć nagrodzone i wyróżnione przez jury filmy.

W późniejszym terminie planowane są dodatkowe pokazy wybranych filmów na terenie innych placówek oświatowych i kulturalnych.
Podziel się

Najnowsze wiadomości