Łapy

Dziś jest:
niedziela, 21.10
9°C
poniedziałek, 22.10
6°C
wtorek, 23.10
6°C
Imieniny:
Urszuli i Hilarego
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

„Za co kocham Polskę?”

2017-12-05 18:50
Opublikował: Administrator

Niepodległość Polski to nasze wspólne dobro - od najmłodszego dziecka po dorosłego obywatela. Zbliżające się Stuleci Odzyskania Niepodległości to radosne święto jednoczące wszystkich Polaków. Łączą nas wartości takie jak  ojczyzna, wolność, poszanowanie godności i praw człowieka, poczucie wspólnoty  oraz solidarność.  W Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach te wartości są pielęgnowane przez nauczycielki we wszystkich oddziałach i zaszczepiane naszym wychowankom. Kształtujemy w przedszkolakach poczucie świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa, propagujemy patriotyczne postawy. W piątek 10 listopada dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały patriotyczną uroczystość, aby w sposób godny świętować 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. 20 listopada uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. 23 listopada sześciolatki  z grupy VI uczestniczyły w lekcji muzealnej na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego. To tylko niektóre przykłady wpajania wartości naszym przedszkolakom.

W maju 2017  Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie  ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Niepodległa” na lata 2017-2021. Patronatem programu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.   Realizatorem projektu na terenie naszego województwa jest Wojewoda Podlaski, a koordynatorem  - Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Po ogłoszeniu przez Podlaskiego Kuratora Oświaty konkursu plastycznego promującego ideę patriotyzmu pt. „ Za co kocham Polskę? ” dzieci z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach chętnie przystąpiły do tworzenia prac odpowiadających na postawione pytanie.  Przedstawiły w nich swoje emocje, wdrożone wartości i postawy oraz piękno Polski. Przy współpracy Młodzieżowego Dom Kultury w Białymstoku z Wojewodą i z Kuratorium Oświaty w konkursie wzięły udział przedszkolaki z całego województwa. Jury po obejrzeniu 1373 prac nadesłanych na konkurs przyznało: 20 równorzędnych nagród, 22 równorzędne wyróżnienia oraz zakwalifikowało do wystawy 16 prac. Wśród wyróżnionych znalazła się praca naszego wychowanka Jakuba Drągowskiego wykonana pod kierunkiem Ewy Ołtarzewskiej i Marceliny Łupińskiej. Kubusiowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy.

Ogłoszenie wyników odbyło się 30 XI 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Uroczystość miała szczególną oprawę na którą złożyły się: patriotyczna część artystyczna, wręczenie przez przedstawicieli Wojewody i Kuratorium Oświaty nagród, które zachwyciły obdarowanych  i dyplomów w narodowych barwach oraz słodka biesiada dla nagrodzonych i wyróżnionych dzieci.

Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach

Na podstawie dostępnych materiałów zrelacjonowały Ewa Ołtarzewska, Marcelina Łupińska.

  • „Za co kocham Polskę?”
  • „Za co kocham Polskę?”
  • „Za co kocham Polskę?”
  • „Za co kocham Polskę?”
  • „Za co kocham Polskę?”
  • „Za co kocham Polskę?”
Podziel się

Najnowsze wiadomości