Łapy

Dziś jest:
niedziela, 09.12
5°C
poniedziałek, 10.12
2°C
wtorek, 11.12
0°C
Imieniny:
Wiesławy i Leokadii
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Smart Gimnazjum

2017-12-13 09:00
Opublikował: Administrator
Dlaczego ryby żyjące w akwariach giną w ciepłej wodzie? Ile wynosi przyspieszenie bolidu podczas zwiększania prędkości? Jaki kąt tworzą wskazówki zegara, gdy wskazuje godzinę 9.20 ? Co znaczy tytuł utworu Adama Mickiewicza „ Dziady”? Który z monarchów został wybrany na króla za życia panującego władcy ? I tak dalej... I tym podobne... .

Z tymi i innymi pytaniami z różnych dziedzin nauki zmierzyli się uczestnicy II Edycji Turnieju SMART GIMNAZJUM organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach.

Konkurs ten - to sprawdzian wiedzy, umiejętności kojarzenia faktów, a także zdolności interpretacji zjawisk - słowem- doskonały dodatek do osiągnięcia dojrzałości intelektualnej każdego młodego człowieka.

Chęć uczestnictwa w tegorocznych potyczkach z własną  erudycją zgłosiło kilkunastu uczniów szkół gimnazjalnych z Łap i okolicy, z których utworzono cztery grupy zadaniowe ,bo turniej SMART GIMNAZJUM jest grą zespołową. Nie od dziś wiadomo, że w zespole obowiązuje zasada muszkieterów, czyli: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, dlatego zmagania „tęgich głów” z zagadnieniami konkursowymi wyłoniły bohaterów zbiorowych.

Po zakończeniu walecznego pojedynku uczestników, przy zachowaniu wszelkich reguł „fair play”- Jury ogłosiło werdykt.

Na szczycie podium znalazł się zespół uczniów z Gimnazjum nr 1 im. ppłk. Stanisława Nilskiego- Łapińskiego w Łapach w składzie: Jan Topczewski, Eliza Łapińska, Aleksandra Łapińska, Zuzanna Warpechowska

II miejsce zajął zespół uczniów z Gimnazjum nr 1 im. ppłk. Stanisława Nilskiego – Łapińskiego w Łapach w składzie: Dominika Łapińska, Jakub Bajda, Karol Wiśniewski, Mateusz Ignaczuk.

III miejsce przypadło uczniom  z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowo- Wychowawczych w Surażu w składzie: Hubert Cimoch, Paula Anna Dunaj, Weronika Wołoszczyk,  Milena Tworkowska.

Nagrodę za udział w turnieju  otrzymał zespół uczniów z Niepublicznego Gimnazjum w Łapach w składzie: Zofia Dobkowska, Magdalena Płońska, Michał Jabłoński, Kamil Kondraciuk

Gratulujemy!

Organizator konkursu - I Liceum Ogólnokształcące w Łapach - składa serdeczne podziękowanie instytucjom, które wspomogły zorganizowanie imprezy.

Sponsorzy Turnieju SMART GIMNAZJUM 2017:

Powiat Białostocki, Urząd Miejski w Łapach,  Wspólnota Binduga , Stowarzyszenie „Łapski Ogólniak”.  

Informacja dla ZAINTERESOWANYCH - scenariusz zakłada, że ciąg dalszy gry edukacyjnej SMART GIMNAZJUM nastąpi za rok !

  • Smart Gimnazjum
  • Smart Gimnazjum
  • Smart Gimnazjum
  • Smart Gimnazjum
  • Smart Gimnazjum
  • Smart Gimnazjum
  • Smart Gimnazjum
  • Smart Gimnazjum
Podziel się

Najnowsze wiadomości