Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Koparki w Uhowie

2018-01-19 15:24
Opublikował: Administrator
Od ponad tygodnia trwają prace przy moście drogowym w Uhowie. To jedno z działań przygotowawczych w ramach prac związanych z realizacją przebudowy drogi wojewódzkiej nr 682 na odcinku Łapy-Markowszczyzna. Obecnie drogowcy przygotowują teren do rozpoczęcia prac fundamentowych do budowy nowego mostu. Koparki budują tzw. dojazd technologiczny.

W ramach tej inwestycji drogowej m.in. zostanie rozbudowany dotychczasowy most w Uhowie i wybudowany nowy most po stronie północnej. Na każdym obiekcie przewidziano po dwa pasy ruchu w jednym kierunku.  Most istniejący poddany zostanie przebudowie, renowacji i wzmocnieniu. Nowy zostanie wykonany jako niezależna konstrukcja na nowych fundamentach. Na nowym moście powstanie ścieżka pieszo-rowerowa.

Prace koparek  przy moście nie uszły uwadze także internautów. Jeden z nich, zeusik, umieścił na youtubie filmik, który udostępniamy poniżej:

Nowa droga z Łap do Białegostoku oprócz dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę będzie miała również chodniki, zatoki autobusowe, skrzyżowania, ścieżki pieszo-rowerowe i ronda.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Unibep (lider) i Trakcja PRKiI (partner konsorcjum) oraz Budrex-Kobi i AB Kauno Tiltai. Przebudowa drogi była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Całkowity koszt zadania to blisko 201,5 mln zł, a przyznane dofinansowanie wynosi ponad 171 mln zł. Prace mają być zakończone do lipca 2019 r.

  • Koparki w Uhowie
  • Koparki w Uhowie
  • Koparki w Uhowie
  • Koparki w Uhowie
  • Koparki w Uhowie
Podziel się

Najnowsze wiadomości