Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-4°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Pierwsza w tym roku akcja krwiodawców

2018-01-29 08:51
Opublikował: Administrator
64 osoby rozpoczęły nowy rok, oddając krew w niedzielę (28.01) tradycyjnie w budynku Szkoły Katolickiej w Łapach. To pierwsza w tym roku i kolejna udana akcja organizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Oddział w Łapach i parafię Św. Krzyża w Łapach.

- Działamy jako Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Oddział w Łapach od wielu, wielu lat - mówi Andrzej Świrski, prezes stowarzyszenia i organizator łapskich akcji. - Od 2011 r. mamy swoje stałe miejsce w gościnnych progach Parafii pw. Św. Krzyża, gdzie co miesiąc w budynku szkoły lub ambulansie ustawionym na placu przy kościele spotykamy się z krwiodawcami, którzy oddają krew. Jesteśmy za to miejsce bardzo wdzięczni księdzu dziekanowi Krzysztofowi Jurczakowi. Wielkie Bóg zapłać.

Harmonogram najbliższych akcji krwiodawstwa w Łapach w 2018 r.:

25 lutego akcja stacjonarna

25 marca akcja stacjonarna

Każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat może oddać krew i zgłosić się do bazy dawców szpiku. Punkt pobierania krwi podczas akcji otwarty jest w godz. 8.00 -13.30 w budynku Szkoły Katolickiej lub ambulansie przy parafii Św. Krzyża w Łapach. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości. 

 

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości