Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Kalendarz wydarzeń

Nowenna Niepodległości

2018-02-02 15:02
Opublikował: Administrator

Rok 2018 w całym kraju przeżywany jest jako Rok Jubileuszowy 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W uczczenie tego wielkiego jubileuszu włączają się różne mniejsze i większe grupy, a także całe społeczności lokalne. Cud odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny był możliwy dzięki mądrości, pracy i odwadze wielu Polaków, którzy również w modlitwie sprawy Ojczyzny zawierzali Panu Bogu. Świętując 100 rocznicę odzyskania niepodległości, mamy wyjątkową okazję, by po raz kolejny uświadomić sobie jakie wielki dziedzictwo otrzymaliśmy po przodkach i jak należy to dzieło kontynuować. Także dziś nie brakuje Polaków zatroskanych o dobro i pomyślność naszej Ojczyzny, którzy ukazują to w swoich działaniach.

Nowenna to dziewięć spotkań modlitewnych przed ważnym wydarzeniem. Najbardziej kojarzona jest z Nowenną do Ducha Świętego przed Zesłaniem, czy też otrzymaniem sakramentu bierzmowania, ale jest wiele innych form tej modlitwy. W Łapach gromadząc się na takiej wspólnej modlitwie, chcemy dobrze się przygotować do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Inicjatywa NOWENNY NIEPODLEGŁOŚCI w Łapach, która będzie odbywać się przez 9 miesięcy, każdego 11 dnia miesiąca, od lutego do października włącznie, wpisuje się też w Nowennę Jubileuszową, do której zachęca cały nasz naród Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski. Pomysł zrodził się podczas rozmowy, po odprawie miejskich służb mundurowych policji i straży pożarnej, które odbyły się na początku stycznia br. Uczestniczył w niej m.in. Pan Minister Jarosław Zieliński i Pani Burmistrz Urszula Jabłońska. Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński, zawsze dostrzegał potrzebę spotykania się na wspólnej modlitwie w intencji Ojczyzny i dlatego od wielu lat chętnie angażuje się i uczestniczy w tego typu wydarzeniach. Służby mundurowe, które podjęły się współpracy i wezmą udział w Nowennie Niepodległości, czynnie włączając się w liturgię Mszy św. i wspólny śpiew, chcą wraz z nami Bogu Najwyższemu dziękować przez wstawiennictwo Matki Bożej za dar wolności Ojczyzny, a także prosić o dalsze łaski dla kraju, któremu służą i prosić o życie wieczne dla tych, którzy nosząc mundur oddali za Polskę życie.

Pierwszy dzień Nowenny Niepodległości - 11 lutego przypada we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Zgromadzeni w naszej parafialnej świątyni wierni z Biskupem Stanisławem Stefankiem, który będzie przewodniczył tej modlitwie, będą prosić o potrzebne łaski dla Ojczyzny, ofiarowując również swoje cierpienia.

Dziękując wszystkim za piękne promowanie i przedstawianie inicjatywy zapraszam do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.

 

ks. Krzysztof Jurczak

Proboszcz Parafii Św. Krzyża w Łapach

Dziekan Dekanatu Łapskiego

Podziel się

Najnowsze wiadomości