Łapy

Dziś jest:
wtorek, 20.11
-0°C
wtorek, 20.11
-1°C
środa, 21.11
-4°C
Imieniny:
Feliksa i Anatola
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Startuje budowa nowego Domu Kultury

2018-02-09 13:39
Opublikował: Administrator
To kolejna inwestycja, która zmieni oblicze naszego miasta. Powstanie całkowicie nowy budynek, a w nim m.in. część galeryjna, foyer, szatnia. Będą tam także sala taneczno-baletowa z lustrami, sala kameralna, w której ćwiczyć będą mogły grupy teatralne i zespoły muzyczne, oraz wielka pracownia plastyczna z odpowiednim magazynem, pracownia modelarska z możliwością rozszerzenia o garncarnię i inne rodzaje działalności oczekiwane przez mieszkańców - to kolejna inwestycja, która zmieni oblicze naszego miasta.

Gmina Łapy podpisała już umowę z wykonawcą robót budowlanych na realizację zadania pn.: „Budowa budynku użyteczności publicznej na cele kulturalno-edukacyjne w Łapach przy ul. Głównej 8 – etap I”. Prace realizować będzie firma KALDO Sp. z o.o. z siedzibą w Niewodnicy Koryckiej, która została wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego. Wartość podpisanej umowy pomiędzy Gminą Łapy a Wykonawcą robót wynosi 5,67 mln zł brutto.

Przekazany też został placu budowy Wykonawcy, a w drugiej połowie lutego rozpoczną się prace rozbiórkowe istniejącego budynku. Termin zakończenia realizacji inwestycji zgodnie z podpisaną umową planowany jest na dzień 31.10.2018 r.

W drugim etapie zostanie wybudowana sala widowiskowa teatralno-koncertowa na ok. 300 miejsc z kominem scenicznym, w którym zainstalowana zostanie sztankietownia, kurtyna i ekran filmowy. Wszystko to po to, aby przyszły widz doświadczał wielu przeżyć i wrażeń artystycznych, a ponadto miał możliwość uczestnictwa w kulturze na miarę XXI wieku.

- Dom Kultury w Łapach istnieje już 43 lata – mówi Grzegorz Perkowski, dyrektor Domu Kultury w Łapach. Przeglądając dokumenty z tamtych czasów i do tego okresu wiele się mówiło, aby stworzyć warunki dla mieszkańców do rozwoju artystycznego. Nikt tego nie dokonał. Jest to tym bardziej trudne w obecnych czasach. Jesteśmy świadkami daleko idących zmiany w naszej przestrzeni publicznej na wiele lat. Cieszę się ogromnie, że w tych zmianach uczestniczy kultura. Więc niech się stanie wizytówką naszego miasta i w naszym codziennym życiu.

Gmina Łapy będzie ubiegała się o dofinansowanie na realizację przedmiotowej inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Podziel się

Najnowsze wiadomości