Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Remont plaży w Uhowie – podpisana umowa o dofinansowanie

2018-02-13 09:21
Opublikował: Administrator
Nowe nabrzeże z drewnianym pomostem, sauna, wiaty, miejsca pod ogniska i grillowanie, a także zewnętrzna siłownia, plac zabaw, boisko do siatkówki... – to tylko część tego, co ma pojawić się na plaży w Uhowie. Burmistrz Urszula Jabłońska i członek zarządu województwa podlaskiego Stefan Krajewski podpisali w poniedziałek (12.02) umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków Programu Rozwój Obszarów Wiejskich. Kwota dofinansowania wynosi 510 290,00 zł brutto. Całkowita wartość przedsięwzięcia przekracza 800 tys. zł.

Wkrótce przetarg

Jeszcze w tym miesiącu planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację zadania pn.: „Zagospodarowanie Plaży w Uhowie, gmina Łapy”.

Etapy inwestycji

Planowany termin rozpoczęcia robót to koniec czerwca 2018 r., a zakończenie -  maj 2019 r.

W roku 2018 zaplanowano wykonanie m.in.: budynku sanitarnego i saunowego, remont istniejącego budynku magazynowego, budowę drewnianej wieży widokowej, budowa drewnianych wiat, budowa drewnianego pomostu, remont nabrzeża i zejść do wody, budowę siłowni zewnętrznej, budowę miejsc ogniskowych.

W kolejnym etapie przewidziane są do wykonania pozostałe roboty obejmujące: przyłącze wodociągowe i kanalizacji sanitarnej do budynku sanitarnego i saunowego wraz zewnętrzną siecią instalacji wodociągowej i instalacji kanalizacji sanitarnej, montaż słupów oświetleniowych i kamer GSM, wykonanie chodników, remont istniejącej drogi dojazdowej do plaży, remont istniejącego i wykonanie w części nowego ogrodzenia, budowa placu zabaw, budowa boiska do siatkówki wraz z piłkochwytami, zakup, dostawa i montaż: stołów, ławek, tablic informacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, budowa miejsc grillowych, dostawa sprzętu ratunkowego, wykonanie trawników, sadzenie drzew i krzewów.

Plaża w roku 2018 w okresie letnim będzie normalnie funkcjonować w całości do 25.06.2018 r. Ze względu na rozpoczęcie na stronie wschodniej plaży (część lewa od strony drogi) prac w czerwcu, a na stronie zachodniej (część prawa od strony drogi)  we wrześniu 2018 r., część zachodnia plaży będzie dostępna jeszcze do końca sierpnia 2018 r.  Całkowicie nowa plaża będzie cieszyć nas już od sezonu letniego 2019 r.

PROW loga.jpg

  • Remont plaży w Uhowie – podpisana umowa o dofinansowanie
  • Remont plaży w Uhowie – podpisana umowa o dofinansowanie
Podziel się

Najnowsze wiadomości