Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Trwa rozbiórka

2018-02-15 12:19
Opublikował: Administrator
Z pewnym sentymentem, ale bez żalu żegnamy budynek przy ul. Głównej 8 w Łapach. Od poniedziałku (12.02) trwa jego rozbiórka. Budynek jest stopniowo wyburzany. Prace rozbiórkowe mają potrwać do końca przyszłego tygodnia. W tym miejscu zostanie zbudowany nowy gmach, w którym siedzibę będzie miał Dom Kultury i Szkoła Muzyczna.

W budynku przy ul. Głównej 8, czyli w tzw. Domu Partii w latach 70. i 80. mieściła się siedziba komitetu PZPR. Obecnie budynek był w bardzo złym stanie technicznym, dlatego zdecydowano o jego całkowitej rozbiórce.

Mieszkańcy Łap są świadkami jak ten relikt przeszłości znika z miejskiej przestrzeni.

Wykonawcą robót budowlanych „Budowa budynku użyteczności publicznej na cele kulturalno-edukacyjne w Łapach przy ul. Głównej 8 – etap I” jest firma KALDO Sp. z o.o. z siedzibą w Niewodnicy Koryckiej, która została wyłoniona w ramach przetargu nieograniczonego. Wartość podpisanej umowy pomiędzy Gminą Łapy a Wykonawcą robót wynosi 5,67 mln zł brutto. Termin zakończenia realizacji inwestycji zgodnie z podpisaną umową planowany jest na dzień 31.10.2018 r.

W nowym gmachu kultury na parterze planowana jest cześć galeryjna, foyer, szatnia, pomieszczenia sanitarne, pomieszczenie kasy, oraz sala widowiskowa, której wysokość będzie sięgać do I piętra wraz z zapleczem scenicznym i pomieszczeniami służącymi do jej obsługi.  Wybudowana zostanie także sala taneczno-baletowa z lustrami, przy której powstaną garderoby: damska i męska. W nowym budynku DK będzie również sala kameralna, w której ćwiczyć będą mogły grupy teatralne DK, zespoły muzyczne szkoły. Powstanie też  pracownia plastyczna z odpowiednim magazynem, pracownia modelarska z możliwością rozszerzenia o garncarnię. Dodatkowo pomieszczenie do digitalizacji, w którym będzie można przechować w sposób profesjonalny archiwum Władysława Piotrowskiego i inne cenne dokumenty życia społecznego.

W drugim etapie realizacji inwestycji zostanie wybudowana sala widowiskowa teatralno-koncertowa na ok. 300 miejsc z kominem scenicznym, w którym zainstalowana zostanie sztankietownia, kurtyna i ekran filmowy. Wszystko po to, aby przyszły widz doświadczał wielu przeżyć i wrażeń artystycznych, a ponadto miał możliwość uczestnictwa w kulturze na miarę XXI wieku.

Projekt budynku został opracowany przez firmę "ATM" Krzysztof Miklaszewicz z Białegostoku.

Gmina Łapy będzie ubiegać się o dofinansowanie na realizację przedmiotowej inwestycji ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

  • Trwa rozbiórka
  • Trwa rozbiórka
  • Trwa rozbiórka
Podziel się

Najnowsze wiadomości