Łapy

Dziś jest:
niedziela, 09.12
5°C
poniedziałek, 10.12
2°C
wtorek, 11.12
0°C
Imieniny:
Wiesławy i Leokadii
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Przetarg na zagospodarowanie plaży w Uhowie

2018-03-09 15:04
Opublikował: Administrator
Gmina Łapy ogłosiła właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem plaży w Uhowie. Oferty można składać do 27 marca do godz. 10.30. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 500 tys. zł ze środków Programu Rozwój Obszarów Wiejskich. Całkowita wartość przedsięwzięcia przekracza 800 tys. zł.

PROW loga.jpgNad Narwią w Uhowie powstanie m.in. nowe nabrzeże z drewnianym pomostem, sauna, wiaty, miejsca pod ogniska i grillowanie, a także zewnętrzna siłownia, plac zabaw, boisko do siatkówki.... Prace mają się rozpocząć pod koniec czerwca 2018 r. a zakończyć w maju 2019 r. To jedno z ulubionych miejsc wypoczynku nad wodą w naszej gminie. Niebawem, gdy plaża będzie nowocześnie i funkcjonalnie zagospodarowana relaks nad rzeką będzie jeszcze większą atrakcją i przyjemnością.

Etapy inwestycji

W roku 2018 zaplanowano wykonanie m.in.: budynku sanitarnego i saunowego, remont istniejącego budynku magazynowego, budowę drewnianej wieży widokowej, budowa drewnianych wiat, budowa drewnianego pomostu, remont nabrzeża i zejść do wody, budowę siłowni zewnętrznej, budowę miejsc ogniskowych.

W kolejnym etapie przewidziane są do wykonania pozostałe roboty obejmujące: przyłącze wodociągowe i kanalizacji sanitarnej do budynku sanitarnego i saunowego wraz zewnętrzną siecią instalacji wodociągowej i instalacji kanalizacji sanitarnej, montaż słupów oświetleniowych i kamer GSM, wykonanie chodników, remont istniejącej drogi dojazdowej do plaży, remont istniejącego i wykonanie w części nowego ogrodzenia, budowa placu zabaw, budowa boiska do siatkówki wraz z piłkochwytami, zakup, dostawa i montaż: stołów, ławek, tablic informacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, budowa miejsc grillowych, dostawa sprzętu ratunkowego, wykonanie trawników, sadzenie drzew i krzewów.

Plaża w roku 2018 w okresie letnim będzie normalnie funkcjonować w całości do 25.06.2018 r. Ze względu na rozpoczęcie na stronie wschodniej plaży (część lewa od strony drogi) prac w czerwcu, a na stronie zachodniej (część prawa od strony drogi)  we wrześniu 2018 r., część zachodnia plaży będzie dostępna jeszcze do końca sierpnia 2018 r.  Całkowicie nowa plaża będzie cieszyć nas już od sezonu letniego 2019 r.

Zagospodarowanie plaży w Uhowie

plaza w Uhowie.jpg

 Przetarg na "Zagospodarowanie plaży w Uhowie"

  • Przetarg na zagospodarowanie plaży w Uhowie
  • Przetarg na zagospodarowanie plaży w Uhowie
  • Przetarg na zagospodarowanie plaży w Uhowie
Podziel się

Najnowsze wiadomości