Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Debata o bezpieczeństwie

2018-03-23 12:57
Opublikował: Administrator
Mundurowi z Białegostoku i Łap przeprowadzili w czwartek (22 marca) debatę społeczną pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nią wpływ". Było to pierwsze w tym roku spotkanie z mieszkańcami gminy Łapy, które zapoczątkowało cały cykl tegorocznych debat.

Debatę prowadził Komendant Policji w Łapach młodszy inspektor Łukasz Głowacki, który omówił stan bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy, jak również funkcjonalność i sposób wykorzystania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W dalszej części zostały przedstawione informacje na temat szeroko rozumianej działalności profilaktycznej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Łap, zarówno ukierunkowanych na zwiększanie poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowanie wśród nich świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk społecznie niepożądanych.

Nie zabrakło również zagadnień związanych ze służbą dzielnicowego. Przedstawiono podstawowe obowiązki służby policjanta „pierwszego kontaktu”, omówiono zadania zawarte w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także funkcjonowanie mobilnej aplikacji „Moja Komenda”.

Komendant Komisariatu Policji w Łapach podczas swojego wystąpienia przypomniał również zebranym o postulacie zgłoszonym podczas zeszłorocznej debaty oraz poinformawał o sposobie rozwiązania zgłoszonego problemu. Chodziło o siłownię, którą zorganizowano w bloku, co zakłócało spokój pozostałych mieszkańców. Siłownia w tym miesjcu już nie istnieje.

Podczas spotkania głos zabrali również zaproszeni goście burmistrz Łap Urszula Jabłońska oraz Komendant Miejski Policji w Białymstoku Wojciech Macutkiewicz. Kilka słów do zebranych skierowali również Dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Józef Sulima oraz II Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straż Pożarnej w Białymstoku młodszy brygadier Dariusz Koc.

W trakcie debaty pojawiły się pytania zarówno do prelegentów, jak również od zaproszonych gości. Dzięki konstruktywnym wnioskom formułowanym w trakcie debaty udało się wypracować wspólne ścieżki rozwiązań zdiagnozowanych zagrożeń bezpieczeństwa w kontekście zasobów i możliwości podmiotów odpowiedzialnych.

Debata społeczna pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" odbyła się w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łapach. Było to pierwsze w tym roku spotkanie z mieszkańcami gminy Łapy zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Białymstoku i Komisariat Policji w Łapach.

 

  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
Podziel się

Najnowsze wiadomości