Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-4°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Kalendarium 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę

2018-03-28 10:41
Opublikował: Administrator
Zebrane działania i wydarzenia w Jubileuszowym roku 100-lecia Niepodległości 1918-2018.

dobre_burmistrz.jpgDziś nie musimy walczyć o wolną Polskę, ale nadal mamy - jak mówił Roman Dmowski, jeden z twórców polskiej niepodległości - "obowiązki polskie", z których musimy się wywiązywać. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę pamiętamy, że patriotyzm przejawia się we wspólnym solidarnym działaniu na rzecz ciągłego rozwoju Ojczyzny.

Bardzo cieszę się, że razem możemy przeżywać 100. rocznicę odzyskania niepodległości - ten podniosły i ważny dla naszej Ojczyzny rok. Wspólnie z przedstawicielami różnych łapskich środowisk zaplanowaliśmy wiele inicjatyw społecznych, kulturalnych i sportowych, mających na celu upamiętnienie i uczczenie tych wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Łapskie obchody zainaugurowaliśmy już w lutym cyklem spotkań modlitewnych „Nowenna Niepodległości”. Bogaty program obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Łapach znajdziecie Państwo m.in. na naszej stronie internetowej.

Zapraszam mieszkańców miasta i gminy Łapy do udziału w tych wydarzeniach. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego doniosłego jubileuszu i uczestniczą w naszym radosnym narodowym święcie.

Urszula Jabłońska
Burmistrz Łap


Członkowie Komitetu obchodów 100-lecia Niepodległosci w Łapach

 

Screen_132 Mar. 28 10.54.jpg

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości