Łapy

Dziś jest:
piątek, 22.02
-6°C
sobota, 23.02
-6°C
niedziela, 24.02
-1°C
Imieniny:
Marty i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Dni Autyzmu

2018-04-09 14:07
Opublikował: Administrator
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach kolejny raz włączyła się w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. W tym roku wydarzenie trwało od 4 do 6 kwietnia pod hasłem NIE JESTEM ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU.

W geście solidarności z osobami z autyzmem w „Jedynce” w tych dniach królował niebieski kolor w ubiorze i w salach lekcyjnych. Wychowawcy przeprowadzali pogadanki, które miały na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów i potrzeb osób z autyzmem. W klasach 0-III wykorzystano opowiadania J. M. Chmielewskiej „Czarodziejka” i „Hubek kubek. Wstążka”. Uczniowie klas IV-VII obejrzeli film Poznaj Autyzm - „Szczęściarze” i uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Poczuj świat jak autysta”.

Pragnąc jeszcze bardziej przybliżyć problemy osób ze spektrum autyzmu, w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „Pomaluj świat na niebiesko”. Pod okiem wychowawcy każda klasa wykonywała jeden plakat. W pracach stworzonych różnymi technikami dominował oczywiście kolor niebieski. Zwycięzcami zostali uczniowie klas IIa i VIb, których nagrodzono słodkościami.

Podsumowaniem akcji NIE JESTEM ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU było spotkanie dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera oraz ich rodziców, którzy przybyli do nas nie tylko z Łap, ale również z okolicznych gmin. Dorośli mogli oderwać się od codziennych problemów podczas spotkania „Żeby móc pomagać innym, trzeba mądrze zadbać o siebie - spotkanie niezwykłych rodziców” prowadzonego przez panią Iwonę Jaźwińską. W tym czasie dzieci w pracowni plastycznej tworzyły prace z gliny a następnie bawiły się w sali integracji sensorycznej.

Na zakończenie rodzice, dzieci i nauczyciele skosztowali przygotowanych pyszności oraz wspaniałego, niebieskiego tortu. Dni Wiedzy o Autyzmie zorganizował i przeprowadził zespół nauczycieli „Integracja”.

  • Dni Autyzmu
  • Dni Autyzmu
  • Dni Autyzmu
  • Dni Autyzmu
  • Dni Autyzmu
  • Dni Autyzmu
Podziel się

Najnowsze wiadomości