Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Smoleńsk - Łapy pamiętają

2018-04-10 10:17
Opublikował: Administrator
Wydarzenia sprzed 8 lat, gdy w okolicach lotniska pod Smoleńskiem rozbił się samolot z delegacją najwyższych władz państwowych udających się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej uczczono w Łapach przy Pomniku Niepodległości. W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób w tym prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką i inni najwyżsi rangą urzędnicy państwowi, wśród nich: Wicemarszałek Sejmu i Senatu Krzysztof Putra, Honorowy Obywatel miasta i gminy Łapy.

W ramach obchodów 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej we wtorek 10. kwietnia o godz. 8.40 przy Pomniku Niepodległości w Łapach delegacja władz samorządowych złożyła symboliczne wiązanki kwiatów i zapaliła znicze w hołdzie polskim oficerom zamordowanym przez NKWD w 1940 r. oraz ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osobistości życia publicznego.

W niedzielę (8.04) została odprawiona msza św. w intencji śp. Krzysztofa Jakuba Putry w kościele św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. W nabożeństwie udział wzięli przedstawiciele Sejmu RP z Posłem Dariuszem Piontkowskim, władz rządowych i samorządowych z Panem Wojewodą Bohdanem Paszkowskim na czele, przedstawiciele NSZZ Solidarność, rodzina tragicznie zmarłego i mieszkańcy Białegostoku.W imieniu samorządu Łap w nabożeństwie uczestniczył przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach Sławomir Maciejewski, który po nabożeństwie złożył kwiaty i zapalił znicz na grobie śp. Krzysztofa Putry.

 

 
  • Smoleńsk - Łapy pamiętają
  • Smoleńsk - Łapy pamiętają
  • Smoleńsk - Łapy pamiętają
Podziel się

Najnowsze wiadomości