Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

PGNiG oferuje nawet do 3 tys. zł. dopłaty na wymianę ogrzewania na gazowe

2018-04-11 08:40
Opublikował: Administrator
PGNiG realizuje program dopłat do wymiany starych pieców na paliwa stałe na rzecz ekologicznych kotłów gazowych. Zachętą do wyboru ogrzewania gazowego ma być dopłata do zakupu nowego pieca gazowego. Program PGNiG pod nazwą „Dofinansowanie nawet do 3000 zł” wpisuje się w rządowe działania antysmogowe.

Czym jest smog?

Smog to nienaturalna mgła zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego. Tworzy się podczas bezwietrznej pogody i dużej wilgotności. W skład smogu wchodzą niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne, tlenek azotu i tlenek siarki oraz pył zawieszony PM10 i PM2,5. 

Główną jego przyczyną jest "niska emisja", czyli spaliny pochodzące głównie z pieców starego typu na paliwo stałe (88% zanieczyszczeń powietrza).

Smog jest szczególnie niebezpieczny dla kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych oraz z dolegliwościami układu oddechowego.

Nowoczesnym sposobem na czystszą atmosferę jest stosowanie gazu ziemnego do ogrzewania domu. To jedno z najczystszych paliw jakimi dysponujemy. Przy jego spalaniu powstaje jedynie dwutlenek węgla, para wodna i niewielkie ilości tlenków azotu.

 

Program  "Dofinansowanie nawet do 3000 zł"

Decydując się na wymianę swojego starego "kopciucha" na gazowy kocioł kondensacyjny w ramach Programu, nie tylko przyczyniamy się do poprawy stanu powietrza, ale dodatkowo możemy zyskać nawet do 3000 zł.
 
Program  "Dofinansowanie nawet do 3000 zł" wystartował 5 kwietnia 2018 r., a zgłoszenia wraz z kompletem dokumentów będą przyjmowane od 2 maja 2018 r.
 

1000 dofinansowań dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w wysokości 3000 zł

10000 dofinansowań dla pozostałych Klientów w wysokości 1000 zł

 
Szczegóły programu: http://pgnig.pl/dofinansowanie
 
 
Oprac. na podst. www.pgnig.pl
 
 
Podziel się

Najnowsze wiadomości