Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Trwa przebudowa ulicy Nilskiego-Łapińskiego

2018-04-12 12:45
Opublikował: Administrator
Z nadejściem wiosny intensywnie ruszyły prace związane z przebudową ulicy Nilskiego-Łapińskiego w Łapach.

EFRR.jpg

Dotychczas wykonano już m. in. rondo wraz z rozjazdami na ul. Wodociągową i ul. Piękną, część oświetlenia drogowego, kanalizację deszczową oraz dokonano rozbiórki kina i pozostałych budynków znajdujących się na terenie dawnego ZNTK kolidujących z inwestycją. 

Obecnie trwają pracę związane z ustawieniem krawężników na nowo wykonywanym odcinku ul. Nilskiego-Łapińskiego (od ul. Cmentarnej do ul. Długiej) wraz z przebudową i budową urządzeń energetycznych, światłowodowych oraz wykonywaniem nasypów. W dalszej kolejności będą wykonywane roboty brukarskie oraz podbudowa. Na odcinku od ul. Cmentarnej w kierunku ronda przygotowywana jest podbudowa oraz wykonywane są roboty ziemne. W dalszej kolejności będą wykonywane prace niezbędne do wykonania podbudowy z betonu asfaltowego. Po wykonaniu ww. prac pozostanie budowa nowego oświetlenia drogowego na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Długiej, budowa chodników, nawierzchni jezdni oraz wykonanie nowego oznakowania. 

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „TRAKT" Sp. z o.o. ul. 1-go Maja 8, 18-200 Wysokie Mazowieckie oraz Inżynieria Lądowa Bracia Jurczuk s. c. ul. Tadeusza Rejtana 8, 15-521 Zaścianki.

Zgodnie z umową z wykonawcą nowa droga ma być gotowa pod koniec czerwca 2018 r. Wartość robót wynosi ponad 5,5 mln zł.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Poprawa dostępności komunikacyjnej terenów inwestycyjnych w Łapach" współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa IV Poprawa dostępności transportowej Działanie 4.1 Mobilność regionalna Poddziałanie 4.1.2 Dostępność terenów inwestycyjnych BOF. 

  • Trwa przebudowa ulicy Nilskiego-Łapińskiego
  • Trwa przebudowa ulicy Nilskiego-Łapińskiego
  • Trwa przebudowa ulicy Nilskiego-Łapińskiego
Podziel się

Najnowsze wiadomości