Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

"Jedynka" zwycięża tegoroczną Olimpiadkę Kubusia Puchatka

2018-05-30 15:00
Opublikował: Administrator
Wygrali cztery z sześciu konkurencji i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 1 tego dnia nie miała sobie równych. Chociaż żadnego punktu nie zdobyła łatwo, bo każda drużyna pokazała siłę, szybkość i zaangażowanie na bardzo wysokim poziomie!

Zmagania odbyły się na łapskim Orliku, przy temperaturze sięgającej 30 stopni w cieniu. Tym większe należą się brawa wszystkim zawodnikom, którzy stanęli do rywalizacji. A zadania do wykonania wymagały dużego wysiłku. W formie wyścigu  rzędów odbyła się sztafeta, wyścig z przetoczeniem piłki, wyścig z przełożeniem szarfy i tak zwane "sadzenie kartofelków". Wszystko jak najszybciej, jak najbardziej precyzyjnie. W trzech z czterech tego typu konkurencji najlepsza była Szkoła Podstawowa numer 1. Zresztą podobnie było w skoku łączonym. Tylko w dwóch konkurencjach lepsze były inne drużyny  - wyścig z szarfą wygrała Szkoła Podstawowa numer 3, a w przeciąganiu liny triumfowała, po zaciętym finale z SP Uhowo,  Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej. Radość zawodników tej drużyny było słychać na pewno aż w samej Łupiance...a może jeszcze dalej.

Radości tego dnia było więcej - każda drużyna otrzymała puchar, każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal i drobny upominek ufundowany przez sklep "NORIS" w Łapach, który każdego roku sprawia dzieciom wielką satysfakcję! Dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim szkołom, ich dyrekcjom i nauczycielom za udział w zawodach i mówimy Wam - do zobaczenia za rok!

Końcowa klasyfikacja:

  1. Szkoła Podstawowa numer 1 w Łapach
  2. Szkoła Podstawowa numer 2 w Łapach
  3. Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej
  4. Szkoła Podstawowa numer 3 w Łapach Osse
  5. Szkoła Podstawowa w Uhowie
  6. Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej

OKF Łapy

Podziel się

Najnowsze wiadomości