Łapy

Dziś jest:
piątek, 22.02
-6°C
sobota, 23.02
-6°C
niedziela, 24.02
-1°C
Imieniny:
Marty i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Miasto i gmina

Wspaniałe sukcesy łapskich teatrów

2018-06-14 12:44
Opublikował: Administrator

Zakończyła się IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Kalejdoskop" w Gardzienicach. Przez trzy dni dwie grupy z naszego miasta zmagały się z teatrami młodzieżowymi z całej Polski, a także z Ukrainy i Słowacji. Teatr Kaprys zaprezentował spektakl pt. "Drwa", oparty na opowiadaniach Michała Zoszczenki, zaś młodsza grupa Kaprys Gim, przedstawienie "O czym nie jest ten spektakl", według bajek Igora Sikiryckiego.

Jury bardzo hojnie nagrodziło naszych młodych aktorów, przyznając II nagrodę starszej grupie za spektakl "Drwa" oraz III nagrodę grupie gimnazjalnej za ich wesołą interpretację wierszy Sikiryckiego. Oprócz tego nasi gimnazjaliści otrzymali aż cztery z sześciu wyróżnienień aktorskich.  Nagrodzeni zostali: Hania Pochodowicz, Julia Płońska, Adam Karpowicz i Kamil Sawicki za role w spektaklu „O czym nie jest ten spektakl”. Nagrody aktorskie jury przyznało natomiast Natalii Raciborskiej oraz Maciejowi Jabłonowskiemu ze starszej grupy teatru Kaprys, za role w przedstawieniu „Drwa” (dwie z pięciu festiwalowych nagród aktorskich).

Obdarowany został także  reżyser naszych grup - Adam Karasiewicz, który od jurorów otrzymał nagrodę za „konsekwencję w budowaniu świadomości i kultury teatralnej”.

Bardzo cieszy tak wielka ilość nagród na międzynarodowym festiwalu teatralnym. Gratulujemy wszystkim laureatom, jednocześnie podkreślając wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła przeglądowi w szczególnym miejscu, jakim są na teatralnej mapie kraju, Gardzienice - siedziba najsłynniejszego chyba obecnie na świecie polskiego teatru alternatywnego.

  • Wspaniałe sukcesy łapskich teatrów
  • Wspaniałe sukcesy łapskich teatrów
  • Wspaniałe sukcesy łapskich teatrów
  • Wspaniałe sukcesy łapskich teatrów
Podziel się

Najnowsze wiadomości