Łapy

Dziś jest:
wtorek, 23.10
8°C
środa, 24.10
4°C
czwartek, 25.10
5°C
Imieniny:
Teodora i Seweryna
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Inwestycje

8 mln dotacji na nowe centrum Łap i Dom Kultury

2018-06-22 19:59
Opublikował: Administrator

EFRR.jpg

Gmina Łapy uzyskała ponad 8 milionów dotacji na realizację projektu budowy Domu Kultury wraz z salą widowiskową w centrum Łap oraz odnowę Placu Niepodległości ze środków RPO WP na lata 2014-2020 w ramach działania 8.5 Rewitalizacja.

Dzięki temu wsparciu możliwe będzie zlokalizowanie Domu Kultury w Łapach przy ul. Głównej 8. Powstanie także sala widowiskowa na blisko 300 miejsc. W ramach projektu założono także przebudowę Placu Niepodległości, obejmującą m. in. wykonanie nowej nawierzchni Placu oraz uporządkowanie istniejącej zieleni. Dla najmłodszych atrakcją zapewne będzie kurtyna wodna, która pojawi się na nowym Placu – w upalne dni będzie to wymarzona i pełna frajdy forma ochłody.

- Dla Łap to wspaniała informacja. Centrum Łap staje się wizytówka naszego miasta. Długo czekaliśmy na budynek Domu Kultury na miarę XXI wieku, który oprócz tego, że spełniać będzie współczesne standardy, to pozwoli także na zaspokojenie potrzeb kulturalnych o wiele większej liczby naszych mieszkańców – zwłaszcza dzieci i młodzieży pragnącej uczęszczać na zajęcia organizowane w Domu Kultury. Dotychczas dla wielu z nich po prostu brakowało miejsca. Natomiast sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia na 300  osób pozwoli na organizację jeszcze większej liczby  koncertów i spektakli. – podkreśla Burmistrz Łap  Urszula Jabłońska.

Etap I inwestycji polegającej na budowie budynku na cele kulturalno-edukacyjne przy ul. Głównej 8 w Łapach realizowany jest od początku tego roku. Zgodnie z założeniami etap II inwestycji obejmujący budowę sali widowiskowej wraz z wyposażeniem powinien zakończyć się na koniec września 2019 r.

Rozpoczęcie robót na Placu Niepodległości planowane jest w lutym 2019 r., a zakończenie na koniec czerwca 2019 r.

Podziel się

Najnowsze wiadomości