Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-4°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Wakacje w gminie Łapy

2018-06-27 11:29
Opublikował: Administrator
od kilku dni mamy wakacje. Uczniowie mogą w pełni korzystać z uroków czasu wolnego. W tym roku podobnie jak w ubiegłych latach, nie tylko szkoły i instytucje gminne, Dom Kultury, Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury Fizycznej przygotowały bogatą ofertę zajęć i imprez. Rodzice mogą wybierać również spośród bardzo ciekawej oferty letniego wypoczynku zapewnionej przez organizacje pozarządowe, działające na terenie gminy Łapy. Pieniądze na wspieranie organizacji czasu wolnego pochodzą z budżetu gminy Łapy. To blisko 50 tys. zł, które w otwartym konkursie ofert rozdysponowano na ten cel.

Zebraliśmy informacje na temat organizowanych w wakacje zajęć i imprez dla dzieci i młodzieży.

Wakacyjna oferta organizacji pozarządowych

Fundacja Aktywizacja,  Plener plastyczny „Wakacje z naturą"

W plenerze plastycznym w Ełku weźmie udział  24-osobowa grupa młodzieży w wieku 11-16 lat. Plener odbędzie się w dniach 8-15 lipca br. Uczestnicy wyjazdu oprócz doskonalenia umiejętności plastycznych będą mieli okazję do odpoczynku i zwiedzania. Planowane są wizyty w parku wodnym i linowym oraz kręgielni. Grupa podróżowała i wypoczywała będzie pod opieką czterech opiekunów – osób posiadających doświadczenie i kwalifikacje do opieki nad dziećmi. Plener będzie okazją do obserwacji natury, wypróbowania nowych technik rysunkowo-malarskich. Młodzież pracowała będzie w różnych technikach, ucząc się zasad perspektywy zbieżnej i powietrznej, jak rysować i malować krajobraz, elementy architektoniczne, jak rysować zwierzęta w ich środowisku, rośliny duże i małe, jak zorganizować warsztat pracy podczas pracy w plenerze. Będzie to czas twórczego wypoczynku na łonie natury. Po plenerze powstanie wystawa prac, której wernisaż odbędzie się w Domu Kultury w Łapach. Zadanie realizowane będzie we współpracy z Domem Kultury w Łapach.

Fundacja Kaprys,  „Warsztat i Festiwal w teatrze”

Zadanie polega na dofinansowaniu wyjazdów działającego przy Domu Kultury w Łapach Teatru Kaprys na warsztaty teatralne w ramach festiwali organizowanych w całej Polsce. Dzięki udziałowi w tych wydarzeniach zespół może doskonalić swoje umiejętności aktorskie, prezentować się przed różnorodną publicznością i stawiać sobie coraz to nowe cele do osiągnięcia.

Stowarzyszenie Nasze Łapy-Twoja Przyszłość, „Wakacje pod chmurką”

Stowarzyszenie Nasze Łapy – Twoja Przyszłość dniach 20-24.08.2018 r. przeprowadzi w Przedszkolu nr 2 w Łapach projekt pt. ,,Wakacje pod chmurką”. Projekt zakłada realizację tygodnia warsztatów dla grupy dzieci w wieku 4-7 lat od poniedziałku do piątku w godzinach 8-12.

 • 1 dzień- warsztaty z sensoplastyki, która wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Sensoplastyka wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Dzieci będą miały okazję tworzyć różnego rodzaju masy ze składników spożywczych.
 • 2 dzień- zajęcia ruchowe na "Orliku" prowadzone przez trenera piłki nożnej oraz wolontariuszy Stowarzyszenia- 2 godz. Pozostałe 2 godz. "Podwórkowe kino"- projekcja filmu na świeżym powietrzu.
 • 3 dzień- zabawy plastyczno- kreatywne prowadzone przez nauczycielki przedszkola
 • 4 dzień- Zumba Paaro- zajęcia taneczne prowadzone przez profesjonalną instruktorkę
 • 5 dzień- wodne zabawy: eksperymenty z wodą, zabawy w basenikach, korzystanie ze ścieżki bosych stóp, tworzenie dużych baniek mydlanych, gra w wodnego kosza

Wszystkie działania realizowane będą na terenie Przedszkola nr 2 w Łapach oraz na Orliku.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Harcerskich „Otwórzmy Bramy”, „Aktywne wakacje łapskich harcerzy”

W ramach realizacji zadania przewidziana została  organizacja wypoczynku wakacyjnego dla harcerzy 7 Wodnej Drużyny Harcerskiej "Szara Szekla" przynależącej do Związku Harcerstwa Polskiego z terenu Miasta i Gminy Łapy w postaci rejsu żeglarskiego. Zaplanowano wyprawę łodzią wiosłową-żaglową typu D-Z po jeziorach mazurskich z Pisza do Giżycka i z powrotem. Podczas rejsu harcerze wodnej drużyny będą mieli możliwość pogłębienia kompetancji żeglarskich i harcerskich oraz rozwijania wspólnoty harcerskiej z druhami i druhnami z 66 Wodnej Drużyny Harcerskiej "Fregata" z Bielska Podlaskiego podczas pobytu w ich Bazie Harcerskiej w Rydzewie nad jeziorem Bocznym (woj. Warmińskie). Uczestnicy wyprawy pochodzący z Miasta i Gminy Łapy pogłębią swoją wiedzę na temat bezpiecznego przebywania nad wodą oraz zacieśnią więzi wspólnoty harcerskiej oparte na Przyrzeczeniu i Prawie Harcerskim, co bezpośrednio przyczyni się do większego poczucia przynależności do wspólnoty społecznej i będzie przeciwdziałało wzrastaniu patologii i agresji.

W ramach rejsu uczestnicy pokonają trasę drogą wodną o długości ok. 240 km na następujących jeziorach: Roś, Śniardwy, Mikołajskie, Tałty, Tałtowisko, Szymon, Szymoneckie, Jagodne, Boczne, Niegocin (oraz droga powrotna tym samym szlakiem wodnym do Pisza).

Stowarzyszenie Nasza Płonka, „Wakacyjne Wędrówki”

W realizacji zadania Stowarzyszenie zorganizuje letni wypoczynek dla 40 dzieci i młodzieży z terenu wiejskiego w okresie wakacyjnym pozostającej w domu w dniach 25-29.06.2018r. Uczestnikami zajęć będzie 40 chętnych dzieci z obwodu Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej. Uczestnicy wypoczynku aktywnie spędzą czas. Zorganizowane będą wyjazdy do

Białegostoku do kina, do Uhowa na warsztaty garncarskie, do Łomży na rejs gondolą po Narwi oraz spacer po mieście Łapy.

Dzieci i młodzież skorzystają również ze sprzętu sportowego i obiektów Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej oraz miejscowych basenów. Jedną z atrakcji wypoczynku będzie piesza wędrówka do Łap.

Stowarzyszenie Razem Dla Uhowa, "Lato w mojej szkole II"

Dzieci z Uhowa będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej przez Stowarzyszenie Razem dla Uhowa. W ramach realizacji projektu pt. „Lato w mojej szkole II” w terminie od 25-29.06.2018 r. dzieci będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych w Szkole Podstawowej w Uhowie.  Odbiorcami zadania jest około 30 uczniów z klas I - VII Szkoły Podstawowej w Uhowie, którzy spędzą wakacje w miejscu zamieszkania. Oferta skierowana będzie w pierwszej kolejności do dzieci, które korzystają z pomocy społecznej/socjalnej, a skorzystanie z niej stanowi jedyną możliwość tych uczniów na aktywne i kulturalne spędzenie wolnego czasu. W ramach projektu zaplanowano:

- gry i zabawy sportowe,

- gry i zabawy logiczne, konstrukcyjne,

- zajęcia rozwijające kompetencje społeczne,

- organizacja wycieczek - dwie wycieczki.

UKS "Dwójka" Łapy,  W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli z plecakiem przez Podlasie – IV edycja

W Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach już po raz czwarty odbędą się zajęcia pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli z plecakiem przez Podlasie”. W ramach zajęć turystycznych półkolonii, które odbędą się w terminie od 25-29.06.2018, zaplanowano:

a) piesze wyprawy :

„Wieże widokowe przy rozlewisku Narwi (Łapy Szołajdy, Uhowo) –obserwacje ptaków

„Wyprawa do Galerii Narwiańskiej”- fauna, flora parku, zajęcia dawnych mieszkańców

b) zajęcia rekreacyjne na basenie w Płonce Kościelnej

c) gry i zabawy na placu zabaw w Dębowinie

d) zajęcia sportowe na boisku szkolnym, sali gimnastycznej.

Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości Optima, STREFA KUBUSIA - kreatywnie, twórczo i sportowo

W okresie od 30.07.2018 do 12.08.2018 r. dzieci w Łapach będą mogły skorzystać z cyklu zajęć dla dzieci pn. "Kubusiowe dzieci kreatywne" rozwijających ich kreatywność, wyobraźnię, ale także zapewniających ruch na świeżym powietrzu i rozwijanie nowych umiejętności ( w tym także sportowych). Podczas zajęć, które będą odbywać się głównie na świeżym powietrzu, dzieci będą własnoręcznie będą tworzyć własną propozycję kolorowej aranżacji przestrzeni wokół sali zabaw dla dzieci STREFA KUBUSIA. Formuła zajęć jest o nie ogranicza grupy wiekowej - jest ciekawą propozycją dla dzieci zarówno w wieku lat 6 jak i 16-tu. W działaniach będą mogły uczestniczyć również dzieci niepełnosprawne. Dla urozmaicenia czasu dzieci będą bawić się w sali zabaw oraz wzmą udział w przygotowanych dla nich sportowych zajęciach grupowych ( opcjonalnie cross kids, zumba, aerobik, zajęcia sportowo-taneczne ). W ramach zajęć sportowych przewiduje się "Piknik z piłką", który pomogą przygotować i poprowadzić wolontariuszki - siatkarki z UKS Akademia Siatkówki Łapy.

 Wakacyjna oferta Domu Kultury

 • 28 czerwca- „STREFA KIBICA” na placu Niepodległości w Łapach. Wspólne oglądanie meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej, połączone z koncertami.
 • 8 lipca - w Bokinach odbędzie się organizowany przez Świetlicę Wiejską Dzień Suma. W programie imprezy: wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Imprezę zwieńczy koncert zespołów disco polo.
 • W dniach od 9 do 20 lipca w Domu Kultury w Łapach i placówkach terenowych organizowane będą letnie półkolonie „Akcja Lato”. Zajęcia cyklicznie odbywają się w każde wakacje, i są skierowane do dzieci szkół podstawowych. Zorganizowane zajęcia z instruktorami plastyki, muzyki, teatru, modelarni. Wycieczki do kina, teatru, na basen.
 • W dniach 8-15 lipca w Ełku odbędzie się plener plastyczny „Wakacje z naturą”, zorganizowany przez pracownię plastyczną Domu Kultury w Łapach.
 • 15 lipca, na południowej stronie miasta na placu przy ul. M. Konopnickiej odbędzie się II Letni Piknik „Jak dobrze mieć sąsiada”.
 • 12 sierpnia na boisku przy Wiejskim Dom Kultury w Łapach-Szołajdach odbędzie się „Narwiański Zajazd Szlachecki”.
 • 26 sierpnia w gminie Łapy odbędą się "Dożynki gminne z produktem lokalnym" w Płonce Kościelnej.

Wakacyjna oferta Ośrodka Kultury Fizycznej

Plaża Miejska w Uhowie

Wypożyczalnia kajaków czynna jest od maja br. W weekendy oraz na tzw. życzenie klientów. W lipcu i sierpniu czynna będzie codziennie w godz. od 10 do 18. Do dyspozycji posiadamy 30 kajaków oraz 1 kanoe oraz deskę set-up. Do dyspozycji również boisko z piłką plażową. Ustawiono przenośny sanitariat. Miejsce jest stale porządkowane.

29 lipca odbędzie się Narwiański Triathlon Bagienny, którego start i meta umiejscowione są na plaży w Uhowie.

Kompleks boisk Orlik 2012.

Kompleks boisk sztucznych jest czynny codziennie od 7:00 do zmierzchu. Dostępny dla każdego ( w tym grupy zorganizowane- wtedy czas ustalany jest z animatorem). Do dyspozycji boisko trawiaste piłkarskie oraz wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis ziemny). Boiska są pod stałym nadzorem pod względem technicznym i estetycznym, a obiekt jest monitorowany całodobowo.

Zajęcia stałe:

- z cyklu „Poharataj w gałę z nami”- dla dorosłych w poniedziałki, środy i piątki od 19:00-                   w trakcie rozgrywek ligowych cykl godzinowy może ulec modyfikacji,

- zajęcia piłkarskie dla piłkarzy rocznika 2010 i młodszych: w każdy wtorek i czwartek                   godz. 17:00.

- piłkarskie rozgrywki ligowe na Orliku:

Dorośli- 2x tydzień w VII, VIII, IX- Profit Liga Piłkarskich Amatorów 2018

Dzieci: 1x tydzień w VII, VIII- Wakacyjna Liga Piłkarska im. Bohaterskich Dzieci Polskich

Młodzież: 1x tydzień w VII, VIII- Wakacyjna Liga Piłkarska im. Bohaterskich Dzieci Polskich

Terminarz ukaże się po zakończeniu naboru zgłoszeń (22.06).

Stadion Miejski

Boiska trawiaste, bieżnia, korty, boisko do piłki plażowej – są do dyspozycji mieszkańców stale. Dostęp do nich trwa od świtu do zmierzchu zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Dla chętnych – przenośnie boisko do badmintona –                                       do wypożyczenia. Obiekt na bieżąco monitorowany pod względem technicznym i estetycznym. Obiekt monitorowany całodobowo. 

- Zajęcia biegowe "Biegam Bo Lubię Łapy" - 1x tydzień (poniedziałki), godzina 18:00.

- Koncertowe Bieganie w Łapach - bieg letni - 22 lipca, godzina 12:00 - cykl czterech biegów - każdy odbywa się o innej porze roku. W wakacje przeprowadzony zostanie bieg letni. W każdym z biegów bierze udział około 80 biegaczy.

Baseny letnie w Płonce Kościelnej

Baseny letnie, otwarte, czynne będą od 23 czerwca, codziennie, w godzinach 11:00-19:00.  Baseny zostały odpowiednio przygotowane do kąpieli, obiekt jest sprawny. W godzinach otwarcia basenów dyżury pełnią kwalifikowani ratownicy wodni. Do dyspozycji użytkowników są dwa baseny - mały o wymiarach 10 m x 5 m i duży o wymiarach 25 m x 12,5 m.

Inne

Ponadto, na bieżąco będziemy proponować mieszkańcom różne formy aktywnego spędzania czasu. Włączamy się również w inne wydarzenia kulturalno-sportowe, organizowane przez inne podmioty, jak na przykład festyn "Jak dobrze mieć sąsiada", czy strefa kibica podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018.

Wakacyjna oferta Biblioteki Publicznej

Wakacyjne zajęcia odbędą się w dniach od 20 do 24 sierpnia w godz. od 10:00 do 12:00.                      W programie: książkowy kącik przygodowy, szukanie skarbu na tajemniczym lądzie, zajęcia plastyczne, Filmołap- letnie kino pod znakiem przygody, turniej gier planszowych, zabawy animacyjne z chustą.

Filia biblioteczna w Płonce Kościelnej

Wakacyjne zajęcia będą odbywać się w dniach od 02.07 do 13.07. 2018 w godzinach: 10.00 -12.00, od poniedziałku do piątku.

W ofercie: „Wakacyjne podróże po literaturze” - (gry i zabawy literackie), Zabawa w skojarzenia - „ Kalambury z różnych stron świata”, Wakacyjne kino w bibliotece - projekcja filmów i bajek dla dzieci, Czytanie ulubionych bajek pod chmurką, Gry i zabawy stolikowe pt. „Wakacyjna Biblioteka” - wykorzystanie gier planszowych w bibliotece, Zajęcia plastyczne -„ Na kamieniu malowane”, Konkurs plastyczny pt. „Pamiątka z wakacji” - lepienie wakacyjnych pamiątek z masy solnej, plasteliny, modeliny, Zorganizowanie imprezy “Wakacyjne grillowanie” we współpracy z WDK.

Filia biblioteczna w Daniłowie

Zajęcia biblioteczne w dniach od 23 do 30 lipca od godz. 11:00 do 14:00. W programie: zabawy edukacyjne w „Znane przysłowia”, konkurs czytelniczy pt. „Umysłowy zawrót głowy”, wakacyjna podróż po literaturze (gry i zabawy literackie).

Filia biblioteczna w Uhowie

Zajęcia biblioteczne odbywać się będą w dniach od 20 do 24 sierpnia, godz. 10:00- 12:00.                    W programie: głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne i ruchowe, kino w bibliotece, zabawy z wodą, fontanna czekolady, ognisko.

 

 

 • Wakacje w gminie Łapy
 • Wakacje w gminie Łapy
 • Wakacje w gminie Łapy
 • Wakacje w gminie Łapy
 • Wakacje w gminie Łapy
Podziel się

Najnowsze wiadomości