Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Trwa przebudowa centrum Łap

2018-07-10 13:48
Opublikował: Administrator
Trwają prace związane z budową Centrum Przesiadkowego w Łapach. Obecnie wykonywane są warstwy konstrukcyjne pod parking oraz drogę manewrową przy budynku dworca oraz na terenie dawnego schronu.

EFRR.jpg

Wykonawca dokonał już rozbiórek budynków handlowo-usługowych znajdujących się przy ulicy Sikorskiego kolidujących z inwestycją. Wcześniej rozbiórce poddano schron. W dalszym etapie będzie wykonywana nawierzchnia przy dworcu. Remont budynku dworca kolejowego w ramach tej inwestycji nie będzie wykonywany. Następnie powstanie oświetlenie oraz alejki dla pieszych i plac zabaw na terenie dawnego schronu. Zostanie utworzone miejsce rekreacyjne z nowymi ławeczkami i ozdobną zielenią. Autobusy będą odjeżdżać z tymczasowej lokalizacji przy Placu Niepodległości. To konieczne rozwiązanie, które ma zminimalizować utrudnienia dla osób korzystających z usług komunikacji zbiorowej. Zmiana lokalizacji przystanku zacznie obowiązywać jeszcze w tym tygodniu od 12 lipca. 

Przystanek kopia.jpg

W ramach inwestycji na terenie dawnego dworca kolejowego i autobusowego w Łapach zostanie wykonanych 85 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, w tym 75 miejsc park&ride, 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 7 miejsc dla taksówek. W ramach inwestycji powstanie plac manewrowy dla autobusów wraz z wiatami przystankowymi. Będą też miejsca postojowe dla rowerów z punktem serwisowym. Przebudowana zostanie cała infrastruktura m.in. oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

Wartość robót budowlanych to 3,7 mln zł, z czego blisko 81% stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Wykonawcą centrum przesiadkowego w Łapach jest firma I.N.S. Sp. z o.o. z Białegostoku.

Zgodnie z umową inwestycja ma się zakończyć 29 wrześniu 2018 r.

 

  • Trwa przebudowa centrum Łap
Podziel się

Najnowsze wiadomości