Łapy

Dziś jest:
wtorek, 23.10
4°C
środa, 24.10
4°C
czwartek, 25.10
5°C
Imieniny:
Teodora i Seweryna
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Prace na plaży w Uhowie

2018-08-08 14:49
Opublikował: Administrator

PROW loga.jpg

Plaża w Uhowie zmienia się nie do poznania. W ramach realizowanej inwestycji pn.: „Zagospodarowanie Plaży w Uhowie, gmina Łapy” wykonywane są fundamenty pod budynek sanitarny i saunowy. Ich budowa ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Ponadto, w 2018 r. przewidziany jest m.in. remont istniejącego budynku magazynowego, budowa drewnianej wieży widokowej, wiat i pomostu, remont nabrzeża i zejść do wody, budowa siłowni zewnętrznej i miejsc ogniskowych. W przyszłym roku natomiast powstanie przyłącze wodociągowe i kanalizacji sanitarnej do budynku sanitarnego i saunowego wraz zewnętrzną siecią instalacji wodociągowej i instalacji kanalizacji sanitarnej, montaż słupów oświetleniowych i kamer GSM, wykonanie chodników, remont istniejącej drogi dojazdowej do plaży, remont istniejącego i wykonanie w części nowego ogrodzenia, budowa placu zabaw, budowa boiska do siatkówki wraz z piłkochwytami, montaż stołów, ławek, tablic informacyjnych, koszy na śmieci, stojaków na rowery, budowa miejsc grillowych, dostawa sprzętu ratunkowego, wykonanie trawników, sadzenie drzew i krzewów.

Przypominamy, że dostępna dla wypoczywających jest zachodnia część plaży (prawa strona od głównego wjazdu na plażę). Na stronie wschodniej (lewa strona od głównego wjazdu na plażę) prowadzone są prace budowlane i jest ona wyłączona z użytkowania.

Wszystkie prace planuje się zakończyć do końca maja 2019 r., tak, by nowa plaża była przygotowana do sezonu 2019 r.

Wykonawcą prac jest firma KM Budownictwo Maciej Mokrzewski i Tomasz Kozicz s.c. z Łap. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kwota dofinansowania wynosi: 510 290,00 zł brutto.

Podziel się

Najnowsze wiadomości