Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Witaj szkoło

2018-09-03 11:56
Opublikował: Administrator
Wakacje szkoły i przedszkola wykorzystują na remonty i drobne modernizacje. Prace związane z m.in. z odnowieniem sal, łazienek czy szatni w tym roku kosztowały łącznie we wszystkich gminnych placówkach oświatowych ok. 290 tys. zł. Dyrektorzy placówek podkreślają, że udało się zrobić dużo więcej niż pozwalały środki finansowe dzięki wsparciu i zaangażowaniu przede wszystkim rodziców, ale także sponsorów. Wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie zastaną odświeżone i odnowione wnętrza szkół.

Szeroki zakres prac remontowych wykonano m.in. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach.

- Remontem objęto hol w głównym wejściu do budynku i hol przylegający do sali gimnastycznej. Wyremontowano główną klatkę schodową do I piętra, pomieszczenie świetlicy oraz sekretariatu szkoły. Przeprowadzono również remont przebieralni chłopców i dziewcząt wraz z toaletami i łazienkami przy sali gimnastycznej – wylicza Daniel Gołaszewski, dyrektor szkoły. Główne wejście do budynku „Jedynki” zyskało nowoczesny wygląd. Pojawiło się energooszczędne oświetlenie ledowe. Wygospodarowano pomieszczenie na szkolne archiwum. Odnowiono Izbę Pamięci Patrona Szkoły Św. Jana Pawła II.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach wyremontowano główną klatkę schodową i dwie sale lekcyjne. Trzy sale na drugim piętrze zaadaptowano na pracownie dla klas IV-VIII. Zakupiono nowe ławki i krzesełka. Jednak to, co najbardziej cieszy dyrektora „Dwójki” to planowana budowa sali gimnastycznej z boiskiem do gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona. W ramach tej inwestycji zaplanowano także m.in. budowę windy umożliwiającej osobom niepełnosprawnym dostęp na wszystkie kondygnacje budynku szkoły. – Do końca sierpnia będzie gotowa dokumentacja projektowa. I wszystko wskazuje na to, że wymarzona sala gimnastyczna przy szkole w kolejnych latach stanie się rzeczywistością – cieszy się Krzysztof Łapiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach. W szkole działa prężnie drużyna harcerska. Są ciekawe zajęcia pozalekcyjne. – W tym roku szczególny nacisk położymy także na przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty – zapewnia dyrektor Krzysztof Łapiński.

 - Od września 2018 r. uczniowie szkoły będą korzystali z Internetu światłowodowego. Usprawni to także pracę nauczycieli i administracji – mówi Mariola Grodzka, dyrektorka szkoły Podstawowej nr 3 w Łapach. W tej szkole w wakacje wykonano remont podłóg w części przedszkolnej budynku (trzy sale i korytarz). Odnowiono ławki i krzesła w sześciu salach lekcyjnych. W najwyższym standardzie odremontowano salę kl. „0”. Pani dyrektor podkreśla, że duża w tym zasługa i wsparcie rodziców oraz „przyjaciół” szkoły. - Na uczniów czeka bezpieczna i przyjazna szkoła – mówi dyrektor Mariola Grodzka.

Również w Szkole Podstawowej w Łupiance Starej do końca wakacji trwały intensywne prace remontowe. Remontowany był korytarz na parterze oraz pomieszczenia oddziału przedszkolnego, sali nr 10 oraz zaplecza kuchennego. Wyposażono też nową salę lekcyjną w stoliki i krzesła. Dyrektor Krystyna Mojkowska bardzo chwali współpracę szkoły z rodzicami, ale także ze Świetlicą Wiejską, Stowarzyszeniem Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną w Łupiance Starej.

W Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej poza wieloma pracami remontowymi wewnątrz budynku (m.in. wymianą drzwi i lamp na energooszczędne oraz pomalowaniem ścian) wykonano również wiele prac na terenie wokół szkoły m.in. zakupiono i ustawiono ławki na placu szkolnym oraz ułożono kostkę brukową. – Ławki ustawiliśmy przede wszystkim z myślą o uczniach, czekających na autobus – mówi dyrektor Mariusz Gołaszewski.

- Dużą część prac remontowych stanowiły te związane z adaptacją byłej sali gimnastycznej na salę lekcyjną i bibliotekę – mówi z kolei Małgorzata Koszczuk-Petrych, dyrektor Szkoły Podstawowej w Uhowie. - Dzięki tym zmianom przybyła w szkole jedna sala, co poprawi warunki nauki w naszej ponownie ośmioklasowej  szkole. „Zmiany wizerunku” doczekał się również łącznik między skrzydłami szkoły. Dzięki wsparciu Rady Rodziców został odnowiony plac zabaw „Kraina Smyka” oraz udało się zakupić  meble do świetlicy szkolnej. 

W ramach dotacji z rządowego programu „Aktywna tablica” w łapskich szkołach zostały zakupione za 70 tys. zł i zainstalowane po dwa interaktywne monitory dotykowe, które zostaną wykorzystane w procesie dydaktycznym.

Remonty nie ominęły też gminnych przedszkoli. W „Dwójeczce promującej zdrowie” wyremontowano salę zabaw i zakupiono nowe mebelki. W Przedszkolu nr 1 przebudowano instalację elektryczną, wymieniono część posadzek i odświeżono ściany. Niebawem, przed wejściem do przedszkola pojawią się barierki jako dodatkowe zabezpieczenie przed wejściem na ulicę.

Podziel się

Najnowsze wiadomości